Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #103  
Παλιά 24-07-10, 09:42
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Αντρο πιο πανω ειπα

Εγω παλι αν δεν ειχα αιωρουμενη αλγη δεν θα εβαζα με τιποτα uv . Με τιποταααα ομως !

Κι'εγω πιο πανω ειπα τι θα εκανα εγω και οχι τι θα πρεπει να κανουν ολοι...
Ημουν σαφης . Αυτη θεωρω οτι ειναι η μονη χρησιμοτητα της uv .

Μιχαλη μου ξερεις ποσα εκατομυρια μικροοργανισμων αναπτυσσονται μεσα στη λιμνη βλαβεροι και μη? Καποιους απο αυτους η uv τους περιοριζει και καποιους αλλους οχι. Οπως και να εχει ομως το πραμα το μονο σιγουρο ειναι οτι η uv μονο καλο μπορει να κανει στα ψαρια εστω κι'αν εχει και τα μειονεκτηματα της...
Απο εκει και περα ο νεος χομπιστας θα δει και τα υπολοιπα μειονεκτηματα και θα κρινει τι θελει πραγματικα .

Σωστος....



Δεν ειπα οτι κανει κακο στη βιολογια .Ειπα οτι σκοτωνει (συν τοις αλλοις ) και ωφελιμα βακτηρια . Δεν ειπα οτι σκοτωνει ολα τα ωφελιμα βακτηρια ..

Ναι αλλα αυτο συγκαταλεγεται στα μειονεκτηματα

Αντρο καταλαβαινω οτι εχασες καποια ψαρια στο παρελθον που ησουν συνδεδεμενος μαζι τους και ισως τωρα να εισαι υπερευαισθητος σε μερικα θεματα .Συμμεριζομαι την αγωνια σου και την ανησυχια σου ομως πιστευω πιο πολυ απο ποτε (μετα το διαβασμα που εκανα τις τελευταιες μερες) οτι υπερεκτιμας τις δυνατοτητες αυτης της λαμπας .

Και επειδη διαβασα κι'εγω αρκετα για το θεμα απο εμπειρους χομπιστες λιμνων με κοι μην λες μεγαλα λογια γιατι θα την εχεις αναμενη για παρα πολυ καιρο
Απλα ειναι ο πιο γρηγορος τροπος να καθαρισουμε τη λιμνη μας απο την πρασιναδα...
Θα δεις ομως και καποια αλλα ωφελη στην πορεια ειδικα στα φυτα σου...
Οπως και να εχει ομως Μιχαλη μου ο καθενας πραττει οπως νομιζει και αντιλαμβανεται καποια πραματα.....εμεις απλα εκφραζουμε αποψεις..
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01771 seconds with 11 queries