Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #97  
Παλιά 22-07-10, 19:46
Το avatar του χρήστη MIXALIS CYPRUS
MIXALIS CYPRUS Ο χρήστης MIXALIS CYPRUS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-03-2010
Περιοχή: Λεμεσος Κυπρος
Μηνύματα: 540
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Με ενδιαφερουν τα ψαρια και οχι τα παρασιτα η καποιοι μικρο οργανισμοι που θα μπορουσαν να κανουν ζημια στα ψαρια.

Οπως πολυ σωστα λεει το ποστ η uv μπαινει μετα το βιολογικο φιλτρο επομενως πως στο καλο θα καταστρεψει τη βιολογια της λιμνης.
Και ας πουμε οτι σκοτωνει....και????? Μιλαμε για τρελλους αριθμους βακτιριδιων τα οποια αναπληρωνονται αμεσως....

Πράγματι δεν μπορω να σου αποδειξω οτι δεν σκοτωνει μικροοργανισμούς που ειναι ωφέλιμοι ..οπως και εσυ βεβαια δεν μπορεις να μου αποδειξεις οτι σκοτωνει μικροοργανισμους που ειναι βλαβεροι ..Ουτε ο Κατακουζινος δεν θα μπορουσε να το αποδειξει αυτο !


Μιχαλη, εδω και τρια χρονια που εχω τη λιμνη η uv δουλευει ασταματητα...
Σε καμια περιπτωση δεν ειχα προβλημα με τη βιολογια της λιμνης.....
Και λαρβες λιβελλουλας εχω δει και αρκετους αλλους οργανισμους που αναπτυσονται μεσα σε μια λιμνη εχω δει....
Αυτο ας πουμε το καταθετω σαν εμπειρια


Πολυ ωραια . Συμβαίνει και τωρα αυτο που ενίσχυσες τη λιμνη σου με τις νεες uv? Με καθε ειλικρίνεια πες μας

Τωρα, αυτα που λεω και κανω εγω δεν σημαινει οτι πρεπει να τα κανεις κι'εσυ!!!

Ειπαμε...για μενα μιλαω....
Ναι σιγουρα .Ομως θα εξυπηρετούσε το σκοπο που θελουμε (να βοηθησουμε δλδ )αν αναφέραμε και την αλλη οψη του νομίσματος και ισως κάποιοι ,κάποτε οταν ανατρέξουν εδώ να μπορούν να ενημερωθούν σωστά και σφαιρικά επι του θεματος .

Παρεπιπτοντως στη παραγραφο που εκανα ποστ υπαρχουν και αλλα μειονεκτηματα εκτος απο αυτα που αναφερες
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01574 seconds with 11 queries