Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #96  
Παλιά 22-07-10, 18:30
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από MIXALIS CYPRUS Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι Βασιλη μ αντιλαμβάνομαι αυτά που λες και συμφωνώ μαζι σου .Ναι εχουν χιλιοειπωθει όλα αυτά . Θα ηθελα όμως να μεινω στην ουσια των πραγμάτων που αναφερα παραπανω . Αν δηλαδη τελικα καταφέρω να εξαλείψω την αιρούμενη αλγη ή να την μειώσω αρκετα και μπορει να παραμείνει η κατασταση αυτή χωρις την υποστηριξη της ultravioletclarifier με χαρα θα την απενεργοποιήσω για τους πολύ σημαντικούς λογους που εκανα post πιο πανω .

Το λεω εγω αυτό που ειδα και βλεπω το πλεονέκτημα της uv . Πράγματι σε πολύ λίγες μερες καταφερε να μου καθαρίσει την αιωρούμενη αλγη και βλέπω πλεον το βυθό της λίμνης.
Μιχαλη, κανενας δεν σου λεει να εχεις τη uv παντα στην πριζα.
Αν διαβασεις καλα το ποστ που ειμαι σιγουρος οτι το διαβασες, εγω προσωπικα δινω περισοτερη σημασια στα πλεονεκτηματα και οχι στα μειονεκτηματα......
Με ενδιαφερουν τα ψαρια και οχι τα παρασιτα η καποιοι μικρο οργανισμοι που θα μπορουσαν να κανουν ζημια στα ψαρια.

Οπως πολυ σωστα λεει το ποστ η uv μπαινει μετα το βιολογικο φιλτρο επομενως πως στο καλο θα καταστρεψει τη βιολογια της λιμνης.
Και ας πουμε οτι σκοτωνει....και????? Μιλαμε για τρελλους αριθμους βακτιριδιων τα οποια αναπληρωνονται αμεσως....

Μιχαλη, εδω και τρια χρονια που εχω τη λιμνη η uv δουλευει ασταματητα...
Σε καμια περιπτωση δεν ειχα προβλημα με τη βιολογια της λιμνης.....
Και λαρβες λιβελλουλας εχω δει και αρκετους αλλους οργανισμους που αναπτυσονται μεσα σε μια λιμνη εχω δει....
Αυτο ας πουμε το καταθετω σαν εμπειρια

Τωρα, αυτα που λεω και κανω εγω δεν σημαινει οτι πρεπει να τα κανεις κι'εσυ!!!

Ειπαμε...για μενα μιλαω....
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01928 seconds with 11 queries