Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #26  
Παλιά 27-10-14, 13:44
Το avatar του χρήστη Τάκης
Τάκης Ο χρήστης Τάκης δεν είναι συνδεδεμένος
Bob ο Μάστορας
 
Εγγραφή: 28-12-2012
Περιοχή: ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ
Μηνύματα: 14.715
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγώ ευχαριστώ τον Γιώργο που το ανέφερε, το είχα υπόψιν μου καθώς φαίνεται και από τον παραπάνω σχολιασμό μου.
Η ερώτησή μου ήταν όχι σε επίπεδο φυσικού φαρμακευτικού σκευάσματος αλλά αν υπάρχει άρθρο με φυσικά βελτιωτικά νερού ως μέσον πρόληψης.
Αναφέρθηκαν π.χ τα φύλλα δάφνης.
Υπάρχει ολοκληρωμένη αναφορά στο φόρουμ; Έψαξα πριν υποβάλλω την ερώτηση αλλά δεν βρήκα κάτι.
Πως μπορούμε να τα πληροφορηθούμε και επίσης αν ισχύουν για όλα τα ψάρια αφού εγώ π.χ έχω χρυσόψαρα.
Και εγώ ενδιαφέρομαι Μαρία αλλά δεν έχω βρει κάτι σχετικό.
Δες τι κάνω εγώ και ειδικά στα χρυσόψαρα, μετά από παρότρυνση του Γιώργου πάλι (kgf12345) ξεκίνησα να βάζω ξυλάκια κανέλας σε όλα τα ενυδρεία μου (ακόμα και στο γαριδάδικο πριν το διαλύσω). Στα χρυσόψαρα το αποτέλεσμα είναι απόλυτα ικανοποιητικό , γιατί το ένα Black Moor μου εμφάνιζε τακτικά άσπρο χνούδι στην ουρά (είχα κάνει παλιότερα ένα θέμα με το πρόβλημα αυτό), από τότε που βάζω κανελόξυλα σταμάτησε, επίσης να πω πως όταν έφτιαξα το ξύλινο για τα χρυσόψαρα και τα μετέφερα εκεί , στη 1η εβδομάδα μου εμφάνισε πάλι αυτό το Black Moor άσπρο χνούδι, έβαλα κανελόξυλα και σε 1 εβδομάδα το χνούδι είχε εξαφανισθεί χωρία καμία άλλη θεραπεία, για αυτό τα ξύλα κανέλας τα συνιστώ ανεπιφύλακτα
__________________
Δεν απαντώ σε πμ για ενυδρειακά θέματα
Φυλλάδιο GAB - Χρυσόψαρα Φυλλάδιο GAB - Μονομάχοι
Τα ενυδρεία μου


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01644 seconds with 11 queries