Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 19-06-14, 07:33
Το avatar του χρήστη octania246
octania246 Ο χρήστης octania246 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-05-2007
Περιοχή: salonica
Μηνύματα: 444
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bill-Samos Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλοριζικο και το σπιτι και η λιμνη!!Να διαμορφωσεις και τον περιβαλλοντα χωρο να γινει εκει παραδεισος...
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου.ο χωρος εξω εννοειται οτι θα γινει.αλλωστε ειναι και η δουλεια τις γυναικας αυτη.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Andros Εμφάνιση μηνυμάτων
Ενσταση για το φιλτρο φιλε μου.....

Γενικα τα φιλτρα πιεσεως δεν κανουν γι'αυτη την δουλεια. Προφανως υπαρχουν σφουγγαρια μεσα ετσι? Οτι χειροτερο για ενα φιλτρο λιμνης ειδικα αν αυτα υπαρχουν σε ενα φιλτρο πιεσεως.......και δεν υπαρχει περιπτωση να καλυψει 30000 λιτρα οπως λεει αλλα πολυ φοβαμαι ουτε πολυ ποιο κατω σε βαθος χρονου. Ενα καλο φιλτρο ροης οπως πχ το Laguna θα μπορουσες να παιξεις με οτι υλικα θελεις και μηχανικα και βιολογικα και....θα ησουν αρχοντας περα απο το γεγονος οτι θα σε καλυπτε υπο καποιες προυποθεσεις και με κοι.
φιλε Andros.συνφωνω απολυτα μαζι σου.ασχετα με τα χαρακτηριστικα του φιλτρου και εγω δεν πιστευω οτι θα μπορεσει να καλυψει κατι ιδιαιτερο αυτο το φιλτρο.
(παρολαυτα απο αρκετες κριτικες που βρηκα στο amazon ολοι ειναι πολυ ευχαριστημενοι και μαλιστα αρκετοι το εχουν με κοι με καλα αποτελεσματα.τωρα βεβαια αυτες οι κριτικες μπορει να ειναι και 'φτιαχτες'')
το θεμα ειναι το εξης.το φιλτρο δεν το πληρωσα.θελω να πω οτι στο αρχικο πακετο που ειχα παραγγηλει με μικροτερο λινερ-ιδια αντλια-filtro box-uv-σωληνωσεις κτλ μου εβγαινε το συνολο σχεδον 300€+.
καθοτι εκανε ο αγγλος το clearance πηρα ιδια-αντλια-μεγαλυτερο λινερ που ηθελα και για τον καταρακτη ιδιας ποιοτητας-φιλτρο με την uv 300€+ φθηνοτερα.οποτε καλιστα μπορω αν θελω να παρω τωρα και ενα filtro box η το laguna.αλλωστε καθοτι ολοι μου λετε οτι μια αντλια 10000 λιτρων ειναι μικρη για μια λιμνη 10000 θεωρησα δεδομενο οτι θα παω καποια στιγμη και σε δευτερη αντλια με 2 εισαγωγες ομως για να μπορεσω να συνδεσω και ενα σκιμερ.απλα προτιμησα να εχω 2 αντλιες απο 1.
οποτε εχουμε 2 επιλογες τωρα.
πρωτη βαζουμε το pressurized να καταληγει σε ενα ρυακι 3 μετρων περιπου και να καταληγει στην λιμνη και κοιταω και για φιλτρο box για τον καταρακτη

ή ξεκινω με αυτο το πακετο και αναλογα με το πως παει βλεπουμε.
παρακαλω την γνωμη σας και αν το σκεφτομαι σωστα η λαθος

καθοτι το σπιτι γινετε τωρα οπως καταλαβαινετε ολο το budgετ πηγαινει εκει και τρελλο ανοιγμα συνεπαγεται τρελη γκρινια

επισης απο την εμπειρια σας μπορει καποιος να μου πει για τι καταναλωση ρευματος μιλαμε?αν εχει μετρησει καποιος εστω στο περιπου για να ξερουμε τι μας περιμενει..........

σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας
__________________

Malawi biotope.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01958 seconds with 11 queries