Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #47  
Παλιά 10-11-16, 18:17
Το avatar του χρήστη ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ
ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ Ο χρήστης ΚΩΣΤΑΣ ΡΟΜΠΟΤΗΣ δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-09-2015
Περιοχή: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Πόση ώρα ήταν μέσα η τύρφη; Οσον αφορά τα τεστ το χω ξαναπεί και το ξαναλέω, μην υποτιμάτε τη σέρα που είναι γερμανική εταιρία, εγώ αν πήρα ΑΡΙ πήρα γιατί σε βάθος χρόνου όπως λέει ο Τάκης είναι πιο οικονομικά, πλέον όμως έχω κάνει επιλογή, δηλαδή gh & kh συμφέρει της ΑΡΙ που είναι σε μία συσκευασία και βγαίνει πιο οικονομικά απ της sera, νιτρικών προτιμώ μακράν της sera, της ΑΡΙ μου βγαινε το μάτι κι αν χρειαζόταν να κάνω τεστ το βράδυ μόνο με τεχνητό φως εκεί είναι που δεν βγάζεις άκρη, νιτρώδη κι αμμωνία πάλι προτιμώ της ΑΡΙ γιατί είναι πιο οικονομικά κι είναι πιο ευδιάκριτες οι διακυμάνσεις στις τιμές. Οσο για το pH της ΑΡΙ, έχει κι αυτό ένα θέμα αλλά πολύ μικρό, με καλιμπραρισμένο το ηλεκτρονικό δείχνει πάντα 0,1 ή και 0,2 πιο πάνω μικρό όμως το κακό. Εγώ πάντως για τις μετρήσεις κάνω μια άλλη πατέντα πιο γρήγορη και πιο αξιόπιστη, έχω πάρει σύριγγα και ρίχνω ακριβώς τα 5ml, είτε είναι στα τεστ της ΑΡΙ είτε της sera. Για τα νιτρικά της sera που χρειάζεται 10ml έχω πάρει την αντίστοιχη 10άρα σύριγγα. Πάντως το τεστ νιτρικών της sera δεν το αλλάζω, μ έχει βολέψει αφάνταστα και ξαναλέω κάποια στιγμή είχα όλα τα τεστ κι από τις δύο εταιρίες και δεν βρήκα απόκλιση απ τη στιγμή μάλιστα που χρησιμοποιούσα σύριγγα. Τώρα γιατί επιμένει πολύς κόσμος να προτείνει της ΑΡΙ και όλα τ άλλα και κυρίως της sera να τα βγάζει άχρηστα, προσωπικά δεν το καταλαβαίνω, μάλλον παπαγαλία μου φαίνεται.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01537 seconds with 11 queries