Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 17-10-10, 20:53
Το avatar του χρήστη georgis4
georgis4 Ο χρήστης georgis4 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2010
Περιοχή: θεσσαλονικη/συκιες
Μηνύματα: 639
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιαννης Μ5 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φιλε μου καλως ορισες.Δυστηχως θα σε στεναχωρησω με το φιλτρο γιατι δεν μπορει να δουλεψει ετσι οπως το σκεφτεσαι.Το φιλτρο θα πρεπει να ειναι πιο χαμηλα απο το ενυδρειο ετσι ωστε το νερο να εισερχεται στο φιλτρο με την δυναμη της βαρυτητας και να επιστρεφει με την δυναμη της αντλιας του φιλτρου.Δυστηχως(κατα την γνωμη μου παντα)η αντλια δεν μπορει να κανει αναροφηση στο νερο στον βαθμο που το σκεφτεσαι.Τωρα αν το εχει δοκιμασει κανενας και δουλεψε ας μας το πει.Και παλι καλως ορισες.
Απλα φανταζομουνα οτι αφου εχει τη *δυναμη* να δωσει το νερο απο χαμηλα αρα να ισχυει και το αντιστροφο δηλαδη να τραβαει και με την βοηθεια της βαρυτητας να στελνει το νερο ανετα στο ενυδρειο...
(το ολο θεμα μου ειναι οχι οτι δεν υπαρχει χωρος να μπει το φιλτρο στο ΙΔΙΟ υψος με το ενυδρειο,απλα αυτο θα ειναι πισω απο το ενυδρειο και μιας και θα εχω περιορισμενο χωρο και μονο πανω απο το ενυδρειο η συντηρηση του πιθανο να ειναι απο δυσκολη εως ΑΔΥΝΑΤΗ??)
δεν εχει πεσει στο ματι μου εξωτερικο φιλτρο σε δραση απο κοντα (απο διαφορα βιντεο δεν μπορεις να καταλαβεις) και οσοι φιλοι μου σχετικοι με το αθλημα ολοι εχουν εσωτερικα γμτ...σε ευχαριστω για το καλωσορισμα
Για να δουμε μηπως καποιος φιλος εχει δοκιμασει κατι παρομοιο...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01464 seconds with 11 queries