Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 31-10-11, 12:59
Το avatar του χρήστη atsoum
atsoum Ο χρήστης atsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2011
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.
Το ενυδρείο δεν έχει πλαστική βάση πλαίσιο, έχει μόνο ένα "ψευτόχαρτόνι" από κάτω κολλημένο στο τζάμι του ενυδρείου. Με αυτά που είχα διαβάσει σε διάφορα φόρουμ, κατάλαβα πως πρέπει να βάλω ενδιάμεσα κάποιο φελιζόν ή κάτι παρόμοιο. Ήδη σε ένα σημείο είχε σκιστεί το χαρτόνι.

Μάλλον πάω για μεταλλικά ρυθμιζόμενα ποδαράκια να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Πρέπει και το πάτωμα να έχει κλίση σε εκείνο το σημείο.

Αν αφήσω στο ενυδρείο 10 λίτρα νερού ώστε να το μετακινήσω. Αφού τελειώσω με το έπιπλο, όταν θα είναι να βάλω πίσω το ενυδρείο θα πρέπει να βάλω προφανώς αντιχλώριο για την ποσότητα νερού που θα προσθέσω. Η ερώτηση είναι βακτήρια θα πρέπει να ξαναβάλω σε αυτή την περίπτωση;

Στις αλλαγές άλλα pet-shop μου είπανε να βάζω βακτήρια άλλα να μην βάζω.
Σε ξένα άρθρα-video δεν αναφέρει κανείς να προσθέτεις βακτήρια στις αλλαγές.

Σχετικά με τις μετρήσεις, έχω παραγγείλει από ξένο on-line pet-shop μια μεγάλη παραγγελία με ότι κατάλαβα πως θα μου χρειαστεί, Σκούπα βυθού, τεστ, λιπάσματα, επιπλέον αντιχλώριο κτλ.
Δυστυχώς από τα pet-shop στην Θεσσαλονίκη δεν έχω μείνει καθόλου ευχαριστημένος. Λυπάμαι ειλικρινά που βλέπουν τον αρχάριο αποκλειστικά σαν πορτοφόλι και μας φορτώνουν με αχρείαστα πράγματα ή βαριούνται να μας εξηγήσουν κάποια βασικά πράγματα. Ιδίως ένα γνωστό pet-shop που έχει και on-line κατάστημα, είναι επιεικώς απαράδεκτο όσον αφορά την εξυπηρέτηση. Πήγα και στα 2 καταστήματα που έχουν και οι άνθρωποι στην ουσία θέλουν να διώχνουν τους πελάτες. Δεν έχω ξαναδεί τόση βαρεμάρα στην ζωή μου...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries