Θέμα: My little Malawi
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 23-10-16, 18:11
KostasGR Ο χρήστης KostasGR δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-10-2016
Περιοχή: Χαΐδάρι
Μηνύματα: 783
Προεπιλογή

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Αρχικές εντυπώσεις από το Fluval 406 πολύ καλές. Έχει πολύ δυνατή ροή. Από θόρυβο, οκ, το περίμενα λίγο πιο αθόρυβο, όχι όμως ότι είναι θορυβώδες. Ίσως να έχει και φυσαλίδες ακόμα μέσα εγκλωβισμένες.

Σχετικά με τις πέτρες, το καταλαβαίνω αυτό που λες αλλά είχα φάει κόλλημα με τις συγκεκριμένες, πού να τις έβρισκα και αν το πάμε και με κόστος, πόσο θα μου κόστιζε να πάω, να τις μαζέψω κτλ σε χρόνο, βενζίνες κτλ. Με τον Ερμή καθάρισα μπαμ με ένα 30άρι.

Η πλάτη έχει ανοίγματα και περνάνε οι σωλήνες, δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα. Τώρα που έβγαλα το φίλτρο για να το "μπολιάσω" ξεκούμπωσα τις σωλήνες με το εύκολο σύστημα που έχει, δεν είχα κάποιο θέμα. Ελπίζω να μην έχω στο μέλλον αν και δεν νομίζω.

Σχετικά με την άμμο, πήρα 2 25κιλα και μπήκε το ένα και από το άλλο γύρω στα 7-8 κιλά. Μου έμεινε αρκετή. Δεν ξέρω, δεν μου φαίνεται πολλή, ήθελα να είμαι και σίγουρος ότι τα διαόλια δεν θα ξεθάψουν το τζάμι.

Αυτό που λες με τις λάμπες, ποια από τις 2 προτείνεις να κρύψω, την λευκή ή την ροζ και γιατί να μην την βγάλω εντελώς να ξεμπερδεύω;

Καμιά καλύτερη λάμπα με πιο ωραίο φωτισμό δεν παίζει να βάλουμε;
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01432 seconds with 11 queries