Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 13-07-12, 12:18
Το avatar του χρήστη ChocolatePuma
ChocolatePuma Ο χρήστης ChocolatePuma δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2012
Περιοχή: Μαρκόπουλο Αττικής
Μηνύματα: 4.653
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maxmike Εμφάνιση μηνυμάτων
φιλε μου το λαμπ γενικα ειναι ενας σκυλος συντροφιας και καμια φορα εργασιας αυτο σημαινει οτι δεν μπορει αφαινως να ειναι κλησμενος καπου και αφετερου σαν σκυλος συντοφιας τα παει καλα με ολους μιας και δυσκολα θα βρεις σκυλο αυτης της κατηγοριας με πολυ κυριαρχηκο χαρακτηρα ωστε να εχεις προβλημα.γενικα σε οτι επαφες ειχα με λαμπ ηταν ολες θετικες.η δικη μου συμβουλη ειναι να σκεφτεις δυο φορες προτου επιλεξεις σκυλο,και εξηγουμε,ενα μεγαλο σκλυλι εχει μεγαλες απαιτησεις σε τροφη καλης ποιοτητας,τουλαχιστων 1 1/2 ωρα ασκησει την ημερα και δικο του χωρο.θα πρεπει λοιπον να φροντησεις τα επομενα δεκα με δωδεκα χρονια που ζει η ρατσα αυτα τα πραματα να τα καλυψεις.θα πρεπει να ξερεις οτι παντα θα χεις χρονο για την βολτα του για να κανει την αναγκη του ακομα και εαν εισαι κουρασμενος εαν εχεις δουλει η εαν βρεχει το ιδιο ισχυει και για την τροφη του ανεξαρτητος οικονομικης καταστασης πρεπει να του παρεχει μια τροφη καλης ποιοτητας και φυσηκα δεν εννοω φρισκεις.αυτα ζηταει ο σκυλος σου φιλε μου για να ειναι υγιεις να μην σου κανει ζημιες και να τον χαιρεσε και εσυ και αυτος εσενα.

υγ.ετοιμασου τον χειμωνα για τριχες στα χαλια.
υγ2.συγνωμη για το μεγαλο ποστ.
Καθόλου μεγάλο το ποστ...και ευχαριστω και εσένα κι όλους όσους απάντησαν μέχρι τώρα
Η αλήθεια είναι πως η αγορά ενός τέτοιοι κατοικίδιου, αποτελεί δεσμευση. Και μάλιστα μακράς διαρκείας
Και πως ευτυχως όλα όσα αναφέρεις τα εχω σκεφτει...

Δεν θελω να κανω ενα μεγάλο λάθος, να αποκτησω σκυλο, χωρις να ειμαι ετοιμος...αλλά επίσης δεν θέλω να κανω ένα επιπλέον λάθος, να αποκτησω ράτσα που δεν μας ταιριζει ως οικογενεια και ως χωρο διαμονης
Γι αυτό και ρωταω συγκεκριμενα για τα λαμπραντορ...
__________________
Σύμφωνα με τελευταία μελέτη του Εθνικού Θαλάσσιου Ενυδρείου της Βρετανίας και των πανεπιστημίων του Πλίμουθ και του Έξετερ, η παρατήρηση των ψαριών την ώρα που κολυμπούν «ρίχνει» την αρτηριακή πίεση και τους καρδιακούς παλμούς, μειώνοντας το στρες και οδηγώντας σε κατάσταση ηρεμίας.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02046 seconds with 11 queries