Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 04-01-14, 00:41
Το avatar του χρήστη afroditoula
afroditoula Ο χρήστης afroditoula δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-10-2013
Περιοχή: αθηνα
Μηνύματα: 199
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αντρίκος Εμφάνιση μηνυμάτων
Δηλαδή αν την βάλω δίπλα σε μία σόμπα σαν ατές που διαφημίζουν στην τηλεόραση θα είναι εντάξει?
Οτάν λέμε ζεστά εννοούμε τις ειδικές λάμπες που είναι για χελώνες και ερπετά η χελωνιερα απο το Πετ είναι τζάμπα έξοδα έφτιαξε ενα "ενυδρείο" χαμηλό και βαλτη μέσα..σαυτο το φφόρουμ κ στο google θα βρεις διαφορά...Οσον αφορα την τροφή που δεν τρώει είναι φυσιολογικό...κανονικά εδώ και Κάιρο στην φύση πέφτουν σε χειμερία ναρκη ...στο Σπιτι μας όμως δεν υπαρχουν οι συνθήκες της φύσης ...φρόντισε να βγαλεις τα χρωματιστά χαλίκια κ οτι ψεύτικο εχεις μεσά...στρεσαρεται Πόλυ η χελώνα σου..έπειτα μην ρίχνεις τροφή κ την αφήνεις μεσά...αν βλέπεις οτι δεν την τρώει....εγώ την δική μου την έχω 3 χρονία ίσως κ παραπανω τον χειμωνα δεν ταιζω τόσο σθχνα ..π.χ έχω να τις ρίξω 4 μέρες...αν κ πλεον την εχω μαθει οταν πειναει να ανεβαινει στο νησακι που της εχω φτιαξει απο πετρες αληθινες απο την μερια που ειναι το κουτακι της τροφης ..κ την ταιζω στο στομα...μπαινει στο νερο κ τρωει...επειτα ειπες την εχεις δυο μερες ...μην περιμενεις να προσαρμοστει και να γινεται φιλοι αμεσως...εμενα μου πηρε δυο μηνες...μην βαζεις δαχτυλο και την τρομαζεις....κ οταν το νλεπεις κ βγαινει εξω μημ πηγαονεις απο πανω της...αυτα προς το παρον...οτι αποριες εχεις λες...
__________________
Μ' ένα τοστ είμαι απ' το πρωί κι αντί να λιποθυμώ εγώ λιποθύμησε η μάνα μου μόλις το 'μαθε...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01416 seconds with 11 queries