Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 03-11-05, 09:43
ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ Ο χρήστης ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 03-03-2005
Περιοχή: Mοσχάτο - Αθήνα
Μηνύματα: 131
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην ΚΑΡΠΙΔΑ ΤΖΙΝΙΑ
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maiktr
Αγαπητοι συναδελφοι ακουαριστες στο ενυδρειο μου εχω ενα θυληκο γκαπυ αρκετα φουσκωμενο και μαλιστα σημερα ειδα πολυ μαυρη την κοιλιτσα του στο πισω μερος τοσο πολυ που φενεται και απ το πλαι σχεδον ξεχωριζουν τα ματακια των μικρων τι λετε να περιμενω γεννα συντομα και εαν γεννησει καποια ωρα που θα λειπω πως ειναι ενα νεογνο γκαπυ δεν εχω δει ποτε πως θα το ξεχωρισω μεσα στο ενυδρειο πως μοιαζει, εχω βεβαια και ενα αλλο ενυδρειο μικρο γυρω στα 18 λιτρα αλλα δεν το εχω βαλει εκει το θυληκο γιατι παροτι ειναι φτιαγμενο με κρυψωνες και νερο απο το μεγαλο ενυδρειο δεν εχω θερμοστατη και το νερο ειναι στους 20 βαθμους εκει δεν ξερω κανει να το βαλω εκει στους 20 βαθμους?

Καθε βοηθεια θα την δεχτω με μεγαλη χαρα!!!!
Σε ποιο ζεστό περιβάλλον μπορείς να την βάλεις, πάτνα μιλάμε για διαφορά θερμοκρασία 1 το πολύ 2 βαθμών. Αν την βάλεις αυτή την στιγμή στους 20 Βαθμούς για να γεννήσεις δεν θα δεις γέννα θα την σταματίσεις την διαδικασία και θα την στρεσάρεις. Αστην εκεί που είναι και αν έχεις φυτουλια πυκνά ή java moss θα σου ζήσουν αρκετά. Τώρα αν σου πεθάνει 1 μωράκι μην ανησυχείς δεν θα πάθεις τίποτα το ενυδρείο χώρια που θα το φάνε τα άλλα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01520 seconds with 11 queries