Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 08-05-10, 19:07
Andros Ο χρήστης Andros δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 07-04-2007
Περιοχή: Tseri, Nicosia
Μηνύματα: 1.228
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Andros
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από yiannossavva Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντρο εμένα με βρίσκει αντίθετο η κινήσει που σκέφτεσαι να κάνεις. Θέλεις να μετατρέψεις την λίμνη σε ενυδρείο! Με το να βγάλεις όλα τα φυτά αυτό εμένα με ξινίζει. Θα χάσεις την έννοια της λίμνης. Που θα βρίσκετε ποια η φυσικότητα?
Αυτά φυσικά είναι γούστα και ο καθένας κάνει αυτό που του αρέσει. Απλά στο επισημάνω για να σε προβληματίσω.
Το θέμα με τα νιτρικά το έχουμε συζητήσει πολλές φορές. Να χαίρεσαι το ότι δεν έχεις. Έτσι πρέπει να είναι. Η ποσότητα που δημιουργείτε απορροφάται από τα φυτά και από τα φίλτρα πριν ακόμα γίνουν ανιχνεύσιμα από τα κινά τεστ.
Φιλε μου...καλε μου...

Ποσες φυσικες λιμνες με κυπρινους γνωριζεις που να εχουν φυτα? Εκτος απο τις βαλτωδης περιοχες οπου συνανταμε κυπερους, παπυρους κ.λ.π μεσα στις λιμνες δεν υπαρχει τιποτα.....

Αυτου του ειδους λιμνη θελω να φτιαξω, γιατι προσωπικα εμενα δεν με ενδιαφερουν τα φυτα μεσα στην κυρια λιμνη αλλα οι κυπρινοι......

Φυτα θα μπουν εξω απο την λιμνη σ'αυτο που ετοιμαζω τωρα και ευχομαι ολο αυτο που θελω να κανω να δεσει...

Να φαινεται σαν ενυδρειο ρε φιλε μου γιατι???? Επειδη δεν θα εχει φυτα?

Υπαρχουν διαφορα ειδη λιμνων, αυτη που θελω εγω θα ειναι καθαρα για κοι...θα προσπαθησω τουλαχιστον, αν καταφερω να αποχωριστω τα χρυσοψαρα......

Οσο για τα νιτρικα ειναι οτι πρεπει για κοι παρα το γεγονος οτι τα φυτα λοιμοκτονουν.....
__________________
MY POND

ΕΝΑΣ ΑΝΟΗΤΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΘΗ ΤΟΥ...ΕΝΑΣ ΣΟΦΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01478 seconds with 11 queries