Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 23-09-16, 14:24
Το avatar του χρήστη voas
voas Ο χρήστης voas δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 29-04-2015
Μηνύματα: 4.877
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από odin79 Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστιχως εχεις αδικο δεν εχεις ισοπποπημενο σκυλο αν του εχεις πνιχτη για να μαθει οτι δεν πρεπει να τραβαει η οτι δεν πρεπει να επιτεθει η να πηδαει πανω σε αλλους γιατι πολυ απλα θα μαθει οτι αν κανει ολα τα παραπανω θα πνιγει δεν θα εχει ανασες,οποτε δεν θα εχει την συμπεριφορα που θελουμε για να ευχαριστησει εσενα αλλα γιατι θα ξερει οτι θα πνιγει!!οπως και το ηλεκτρικο κολαρο εχει τα ιδια αποτελεσματα.βγαζει τον ανθρωπο απο την εξισωση και αυτο δεν το θελουμε.ανθρωπος και σκυλος ειναι μαζι απο τις απαρχες του χρονου και εξελιχθηκαν μαζι.ο σκυλος εχει γραμμενο στο dna του να ευχαριστει τον ανθρωπο για να του παρασχειασφαλεια και τροφη,οπως και ενας ανθρωπος χωρις να εχει η να ειχε σκυλο καταλαβαινει τα διαφορα γαβγισματα του σκυλου τι σημαινουν(επιθετικοτητα,χαρα κτλ).Εχω δει σκυλια σακατεμενα ψυχολογικα απο εκπαιδευτες που εχουν μεθοδους με πνιχτες ξυλο κτλ.σκυλια φυλακες δεν πρεπει να υπαρχουν κατα την γνωμη μου,αν θες φυλαξη βαλε συναγερμο.ειχα φιλη με dogo ηταν 1.5 μετρο η φιλη μου 45 κιλα και το dogo την κοιτουσε στα ματια!!!επομενος του ειχε επιβληθει ψυχολογικα και οχι σωματικα οτι εκανε ο σκυλος το εκανε για να ευχαριστησει εκεινη.
γιανναρα τα λες λίγο μπερδεμένα τα πράγματα φιλε!
εχω κάνει δυο εκπαιδεύσεις σε σκύλους
ενα ροτ και ενα αμερικαν σταμφορντ!
πρώτων την εκπαίδευση την κανει το αφεντικό και οχι ο σκύλος απλά τα μεταλαμπαδευεις εσύ στον σκύλο σου
δεύτερον εαν σου εκπαιδεύσει ενας εκπαιδευτής τον σκύλο σου και στον παραδωσει μετά απο κανένα δίμηνο είναι και αυτό λάθος!
η βασική υπακοή στον σκύλο που είναι και η κύρια εκπαίδευση του αποτελείται απο 10 εως 30 εντολές!
τις εντολές αυτές τις μαθαίνει αλλα μετα πρέπει να τις δουλεύεις καθημερινά για τις αποστηθίζει!
εκπαίδευση χωρίς πνίχτη δεν υπάρχει!
το ηλεκτρονικο κολάρο ειναι μονο για την εκπαίδευση φόλας οπότε επιβάλλεται φίλε!
τα σκυλιά ειναι ζωα αγέλης που ορίζουν εναν αρχηγό τον πιο ισχυρό και μόνο αυτόν υπακουνε!
το να εχεις εναν ανισόρροπο σκύλο που να μην ακούει κανέναν και να κάνει του κεφαλιού του μόνο προβλήματα μπορεί να δημιουργήσει!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01615 seconds with 11 queries