Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 23-09-16, 13:38
Το avatar του χρήστη odin79
odin79 Ο χρήστης odin79 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2008
Περιοχή: Λιβαδεια
Μηνύματα: 1.198
Προεπιλογή

δυστιχως εχεις αδικο δεν εχεις ισοπποπημενο σκυλο αν του εχεις πνιχτη για να μαθει οτι δεν πρεπει να τραβαει η οτι δεν πρεπει να επιτεθει η να πηδαει πανω σε αλλους γιατι πολυ απλα θα μαθει οτι αν κανει ολα τα παραπανω θα πνιγει δεν θα εχει ανασες,οποτε δεν θα εχει την συμπεριφορα που θελουμε για να ευχαριστησει εσενα αλλα γιατι θα ξερει οτι θα πνιγει!!οπως και το ηλεκτρικο κολαρο εχει τα ιδια αποτελεσματα.βγαζει τον ανθρωπο απο την εξισωση και αυτο δεν το θελουμε.ανθρωπος και σκυλος ειναι μαζι απο τις απαρχες του χρονου και εξελιχθηκαν μαζι.ο σκυλος εχει γραμμενο στο dna του να ευχαριστει τον ανθρωπο για να του παρασχειασφαλεια και τροφη,οπως και ενας ανθρωπος χωρις να εχει η να ειχε σκυλο καταλαβαινει τα διαφορα γαβγισματα του σκυλου τι σημαινουν(επιθετικοτητα,χαρα κτλ).Εχω δει σκυλια σακατεμενα ψυχολογικα απο εκπαιδευτες που εχουν μεθοδους με πνιχτες ξυλο κτλ.σκυλια φυλακες δεν πρεπει να υπαρχουν κατα την γνωμη μου,αν θες φυλαξη βαλε συναγερμο.ειχα φιλη με dogo ηταν 1.5 μετρο η φιλη μου 45 κιλα και το dogo την κοιτουσε στα ματια!!!επομενος του ειχε επιβληθει ψυχολογικα και οχι σωματικα οτι εκανε ο σκυλος το εκανε για να ευχαριστησει εκεινη.
__________________
one pound of flesh, no more no less
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01347 seconds with 11 queries