Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #85  
Παλιά 11-03-16, 15:30
Νικολέτα Ο χρήστης Νικολέτα δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-08-2015
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 531
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Nick74 Εμφάνιση μηνυμάτων
γαριδες ουτε γι αστειο ετσι οπως τα περιγραφεις, πολυ αργοτερα οταν θα χει στρωσει κι ο βυθος οκ.
τωρα οσον αφορα την ερωτηση για τα φυτα, δεν ειμαι κι ο καλυτερος στα δυσκολα φυτα ακριβως επειδη χρησιμοποιω οξινο νερο και τυρφη + τροπικη θερμοκρασια... απο αλκαλικοτητα και διαφανεια νερου δεν εχω ακουσει να χει χαλασει ποτε κατι. Οι προς τα κατω τιμες ειναι το ζορι οχι οι προς τα πανω, τουλαχιστο απ οσο γνωριζω.

btw ωραιο ενυδειο
Συμφωνώ απόλυτα οτι τα ψαράκια ειναι το πρώτο που μας ενδιαφέρει δεν θα ήθελα να πάθουν κάτι τα guppies μου που θα μεταφερθουν απο αλλo ενυδρειo σε αυτο . Γαριδουλες γιατι οχι ειναι πολυ ομορφες και χρησιμες απο οσο γνωριζω ?
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν θελεις μετρια μαλακο νερο για τα φυτα (ας πουμε οτι θελουν υποχρεωτικα μαλακο νερο), γιατι δεν βαζεις ψαρια που ζουν σε μετρια μαλακο νερο?
Ναι το σκεφτηκα και εγω αυτο απλως θελω να κανω επιλεκτικη αναπαραγωγη συγκεκριμένων τυπων guppies και θέλω χωρο . Μου φαινεται περιεργο ομως που τα guppies θελουν υποχρεωτικα σκληρο νερο ενω μπορουν να ζησουν σε ph5.5-8.5 . Υποθετω δηλαδη οτι θα τα καταφέρουν μια χαρα και σε μετρια σκληρο νερο kh 5-8 !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Νικολέτα : 11-03-16 στις 15:30 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01361 seconds with 11 queries