Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 28-10-17, 17:16
Γιωργος_Παυλου Ο χρήστης Γιωργος_Παυλου δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-06-2017
Περιοχή: Αργολιδα
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rottbea Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλως ηρθες καταρχην.
Στο ζουμι τωρα....
Για το φιλτρο στα ειπε η Νεραιδα.
Ο ανθρακας αποροφαει μεγαλο μερος των λιπασματων.Θα βγαλεις τη αλυσσιδα,δεν ειναι οτι καλυτερο.Το εχσελ σε υπερδοσολογια καει φυτα αλλα και σε κανονικη δοση καποια δεν τα πανε καλα μαζι του.Ταμπλετες ποσες βαζεις?αλλαγες νερου κανεις και ποτε?Θα αλλαζα τις λαμπες με μια daylight και μια grolux.Η Elatine hydropiper θεωρειται απαιτητικο και δυσκολο φυτο.
Μην ανησυχείτε η αλυσίδα είναι πλαστική και αποτελεί κομμάτι ενός πλαστικού βαρούλκου που έχω για κρυψωνα.....θα βγάλω τον άνθρακα.....excel βάζω 4 φορές την βδομάδα την δοσολογία που μου λέει και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιωργος_Παυλου Εμφάνιση μηνυμάτων
Μην ανησυχείτε η αλυσίδα είναι πλαστική και αποτελεί κομμάτι ενός πλαστικού βαρούλκου που έχω για κρυψωνα.....θα βγάλω τον άνθρακα.....excel βάζω 4 φορές την βδομάδα την δοσολογία που μου λέει και δεν έχω δει κάποιο πρόβλημα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επίσης αλλαγές κάνω κάθε βδομάδα περίπου 60-70%....ταμπλέτες βάζω tetra crypto μια φορά τον μήνα

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Artemisia Εμφάνιση μηνυμάτων
Γιώργο συγνώμη κιόλας ο φίλος σου είχε τέτοιο φίλτρο σε φυτεμένο και άλλαζε άνθρακα κάθε μήνα ?
Είδα το φίλτρο στο ίντερνετ , τι να πώ δεν ξέρω πραγματικά αυτές οι εταιρίες κάνουν θαύματα !!! Πιο πολύ χώρο έχει για τον θερμοστάτη παρά για φίλτρανση .....
Βάλε όσο βιολογικό χωράει μεσα να κανεις την δουλειά σου αλλά για ψαρια δεν κάνει το φίλτρο .
Δεν είμαστε και κοντα να σου στείλω κανενα φυτό .
Θα σε κατευθύνουν καλύτερα τα παιδιά που ασχολούνται με φυτεμένα .
Δεν είχε αυτό το φίλτρο απλά έβαζε στο δικό του matrix και phoshguard

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από GN_AZ Εμφάνιση μηνυμάτων
νομίζω πως θα πρέπει να κάνεις μια πλήρη παρουσίαση για να σε βοηθήσουν οι γνωρίζοντες.

πότε έστησες το ενυδρείο ?
πότε έβαλες τα φυτά ?
τα lumens του φωτισμού ?

οι 6 ώρες όμως νομίζω πως είναι λίγες, ειδικά για μερικά από τα φυτά σου που είναι υψηλών απαιτήσεων
Το εστησα τον Μάιο και τα φυτά μπήκαν πριν από δύο μήνες....λυμεν δεν ξέρω αλλά στην αρχή το είχα 8 ώρες στην μέρα μέχρι που γέμισα με άλγη

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Γιωργος_Παυλου : 28-10-17 στις 17:16 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01858 seconds with 11 queries