Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 12-07-06, 23:55
Το avatar του χρήστη klaz
klaz Ο χρήστης klaz δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 13-09-2005
Περιοχή: εις την συμπρωτευουσαν....
Μηνύματα: 3.900
Thumbs up

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Meliteas
Δηλαδή η λίπανση πρέπει να γίνεται ποιό συχνά? .....και ποσο ποιό συχνά? Μάλλον δεν έχω σωστή λίπανση υπάρχει κάποιο σκεύασμα [ ή περισσότερα] να μου προτείνετε για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ? Νομίζω οτι η εμπειρία σας στα φυτά θα με βοηθήσει αφάνταστα.Πάντως Juan το έκανα αυτό που λές αλλά δεν είδα αποτέλεσματα βέβαια Κάλιο δεν έβαλα [ μπορείς να μου πεις μάρκα ? ]Οι οδηγίες σου Klaz είναι σημαντικές και θα τις εφαρμόσω αλλά μήπως πρέπει να βάλω κάποιο σκεύασμα για την άλγη και για τα φύλλα πρίν είναι αργά ?

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ
παρακαλουμε...στο θεμα μας τωρα.σκευασματα για αλγη απλα τα ξεχνας και δεν ξαναασχολησαι με τετοιες χημειες.....εγω θα σου προτεινα την σειρα της σιτσεμ για λιπανση με αρχικα τα παρακατω
1)FLOURISH(τονωτικο με ιχνοστοιχεια)
2) IRON(σιδηρος)
3)POTASSIUM (καλλιο).μπορεις να αρχισεις με ποσοτητα λιιιγο μικροτερη απο την αναγραφομενη που εχουν τα μπουκαλια,και να αυξανεις αργα και σταδιακα τις ποσοτητες ιδιαιτερα αυτες του καλλιου και του σιδηρου...να γνωριζεις επισης οτι οι οποιες αλλαγες συνηθως εχουν ενα οπτικο αποτελεσμα μετα απο 2-3 βδομαδες ,και ετσι μπορεις να γνωριζεις τις επομενες κινησεις σου...το μυστικο ειναι συχνες αλλαγες νερου,και αν γινεται σχεδον καθημερινη λιπανση σε μικρη ποσοτητα,ετσι ωστε τα φυτα να τρεφονται με τα συστατικα που χρειαζονται ημερησιως....αν τηρησεις τα παραπανω θα δεις οτι η αλγη σου σιγα-σιγα θα εξαφανιστει γιατι απλα θα μεγαλωνουν τα φυτα σου......καλη επιτυχια.......
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01632 seconds with 11 queries