Θέμα: husky puppy !!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #36  
Παλιά 30-01-13, 11:24
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gkontos Εμφάνιση μηνυμάτων
παιδιά μίλησα με τον γνωστό μου !!

και συμφωνήσαμε να του δώσω πίσω τον HUGO
και να τον πάρω πίσω μετά από 1 - 1,5 μήνα !!!
εχουν μεινει καποια απο τα αδερφια του στον φιλο σου?
η μανα ειναι ισορροπημενη σαν χαρακτηρας?
(θα μου πεις πως να το ξερεις αυτο,αλλα εαν ειναι πχ επιθετικη,η φοβικη ,αυτα δυστυχως θα τα μεταδωσει και στα κουταβια ..)
αν για παραδειγμα πεφτει κατω μια κατσαρολα η ακουγεται ενας κεραυνος ,και η μανα τρεμει απο τον φοβο,το κουταβι βλεποντας την θα μαθει να αναπαραγει αυτη τη συμπεριφορα γιατι λεει πως για να νιωθει ετσι η μανα μου,υπαρχει καποιος λογος,αρα ετσι πρεπει να νιωθω κι εγω.
αν παλι για παραδειγμα πας να παρεις απο τη μανα κατι που παιζει η τρωει κι αυτη γρυλιζει η επιτιθεται,το ιδιο θα μαθει να κανει και το κουταβι της..
συνηθως,εκτος της αγνοιας,οσοι δινουν τα κουταβια τοσο νωρις,θελουν να ξεφορτωθουν οσο κοπο και εξοδα εχει ενα κουταβι στο σπιτι,
φαντασου 5 η 8 η 10 κουταβια τωρα! να λυσσανε,να κατουροχε@ουν οοοοπου βρουν καθε 5 λεπτα,να δαγκωνουν τα παντα,να πρεπει να τρωνε πολλες φορες τη μερα αριστης ποιοτητας τροφη,να εμβολιαστουν-αποπαρασιτωθουν,τσιπαριστουν,να μην σε αφηνουν να κοιμηθεις το βραδυ,να κλαψουριζουν συνεχως οταν τα περιοριζεις,να πρεπει να τα εκπαιδευσεις με τον τροπο σου σε πολλα πραγματακια που φαινονται ανευ ουσιας κι ομως ειναι σημαντικοτατα ,ολα αυτα μεχρι να ερθει η σωστη ωρα να φυγουν για τα νεα τους σπιτια,να βρεις σωστους ιδιοκτητες για ολα κλπ κλπ...
εεμμμ,δυσκολο πραγμα η σωστη εκτροφη...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από eimaste aR21rwstoi Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο το καταλαβαινεις οταν υπαρχει ενα χαρτι που αναγραφονται οι προγονοι του μεχρι τρεις γεννιες πισω και ολοι ειναι πιστοποιημενα χασκι...
το λεγομενο πεντιγκρι...
συν το να ειναι και το ιδιο εντος προτυπου τοσο μορφολογικα,οσο και στον χαρακτηρα...δεν ειναι και λιγα αυτα που παρα το πεντιγκρι,βγαινουν εκτος,συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από maria p Εμφάνιση μηνυμάτων
προσωπικά είχα 100% καθαρόαιμο κόλυ αγορασμένο από ιδιώτη και έζησε 15 χρόνια ( δεν είχε pedigree).
καλα,ολοι καθαροαιμα εχουν αν τους ρωτησεις,αλλα για πες μου,εσυ ΠΩΣ ακριβως το γνωριζες αυτο?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη leda : 30-01-13 στις 11:24 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01678 seconds with 11 queries