Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 16-06-11, 23:43
Το avatar του χρήστη aquaman
aquaman Ο χρήστης aquaman δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-08-2008
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.678
Προεπιλογή

Είμαι σε παρόμοια περίπτωση με σενα (έχω την 450D). Προσωπικά, σαν αρχάριος στην φωτογραφία είμαι πολύ ευχαριστημένος με τους 2 φακούς.

Αυτό που θα συμπλήρωνα στη θέση σου είναι ένας 50άρης φακός με χαμηλό f-stop (π.χ. η canon έχει με 1.8, ως και 1.2 νομίζω) ο οποίος θα σου χρησιμεύσει για πορτραίτα (κυρίως για να πετύχεις το "κλασσικό" εστιασμένο το πρόσωπο π.χ. μεντεμι-θολο το background). Για f 1.8 βγαίνει γύρω στο 100άρι...


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από akoulis Εμφάνιση μηνυμάτων
kapios ειπε οι φακοι ειναι η μαγια.το πιστευω.εμενα μ'ενδιαφερη η φωτογραφια κι'οτι συνεπαγεται.μακρο,τοπια,πανοραμα,πουλια στο φτερο,σπορ,πορτρετο,σχεδον ολα.εχω την canon eos500d με 2 φακους εναν18/55 και εναν 55/250 και οι 2 ειναι EF.S πια πιθανοτητα υπαρχει μ'αυτους τους φακους να παρω ωραιες φωτο;φυσικα την μακρο και το πανοραμα τα βγαζω απ'εξω.εκει θελω αλλους φακους.και αν εχετε προτηνετε μου καποιον που να μην ειναι πολυ ακριβως και να κανει δουλεια για εναν αρχαριο.με το πανοραμα τι γινεται;η canon δεν παρεχει αυτη την λειτουργια στο μενου της;;;ειχα καποτε μια κοντακ των 50 ευρο και ειχαι μεσα πανοραμα.θελω εξτρα φακο για την canon;;ευχαρηστω εκ των προτερων.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01387 seconds with 11 queries