Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #59  
Παλιά 29-06-10, 06:37
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Yiannis59 Εμφάνιση μηνυμάτων
Που ριαλια ηντα που γινετε ;; γιατι στο Ελλαντα καλληττερα να μεν συντηχω
Αααα! Γιάννη μου, νομίζεις ότι στην Κύπρο είναι καλύτερα τα πράγματα στον Ιδιωτικό τομέα? Τα ίδια και χειρότερα, γιατί οι περισσότεροι από εμάς επενδύσαμε σε εργασίες που ένα μεγάλο κομμάτι τους έχει να κάνει με τον τουρισμό.

Γιάννη, λεφτά μαζεύω για 5 χρόνια τώρα. Αν περίμενα όμως να μου τελειώσουν τη λίμνη τα μαστόρια, τότε αυτό το θέμα να το βλέπατε την επόμενη δεκαετία. Αυτό είναι το θέμα. Ειδικά στην αυλή μου δεν άγγιξε χέρι κανένας. Το μόνο που πληρώνω είναι ασταμάτητα σάκκους τσιμέντο, ξυλεία, φυτά κατά προτίμηση μικρά και κόλλα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dream Waters Εμφάνιση μηνυμάτων
Bασιλη αυτο τον καιρο εργαζομαι 12 ωρες την ημερα 7 ημερες την εβδομαδα.Μενω σε ενα διαμερισμα στα Δυτικα προαστια Θεσ/νικης.
Τετοια ποστ με τετοιες φωτο πραγματικα μου δημιουργουν μια ευχαριστη αισθηση ζηλιας!
Μπραβο φιλε μου μακαρι ολοι εμεις να χαμε την πολυτελεια να κανουμε κατι παρομοιο.
Να το χαρεις τωρα που το ζεις!
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια...η αλήθεια είναι ότι και εγώ ανάλογες ή και περισσότερες ώρες δουλεύω, οποτε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Το Σαββατοκυρίακο μου πάντως το θέλω αποκλειστικά για εμένα, την οικογένεια μου και τον κήπο μου (μεταξύ μας, το τελευταίο παίρνει πάντα τη μερίδα του λέωντος όσον αφορά το θέμα χρόνου).
Έχω υπολογίσει ότι ένα ενυδρείο τροπικού υφάλου 600 λίτρων θα μου στοίχιζε περισσότερα απ' ότι η συγκεκριμένη λίμνη. Εννοείται ότι και η κατανάλωση ηλεκτρισμού που θα έχω τώρα θα είναι επίσης λιγότερη. Το θέμα διαμερισμάτων είναι όμως ομολογουμένως τεράστιο πρόβλημα που κάνει τη σκέψη μιας δεξαμένης απαγορευτική, λόγω χώρου και φυσικά βάρους...
...οι καλύτερες δεξαμένες κοι που ξέρω τουλάχιστον εδώ στην Κύπρο, είναι φτιαγμένες σε εσσωτερικούς χώρους του σπιτού τους (όχι διαμέρισμα).
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη in the pond : 29-06-10 στις 06:54
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01707 seconds with 11 queries