Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 26-11-14, 14:08
Το avatar του χρήστη Michali[s]
Michali[s] Ο χρήστης Michali[s] δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-09-2013
Περιοχή: Athina - Glyfada
Μηνύματα: 274
Προεπιλογή

Δεν διαφωνω με την προταση του Σπυρου αλλα θεωρω οτι το να μαθεις απο που πηρε τα ζωντανα του καποιος - αφου εχουν αρρωστησει, ειναι αντιμετωπιση συμπτωματος και οχι ασθενειας. Δεν ειναι αρκετο. τα ζωντανα ειναι ( ακομα ) αρρωστα, ο αγοραστης (κατα πασα πιθανοτητα αρχαριος ) πληρωσε και ο πωλητης πληρωθηκε. Ο αγοραστης ( οντας κατα πασα πιθανοτητα αρχαριος ) θα χασει τα ψαρια και θα απογοητευτει απο το χομπι ( εχοντας δωσει και μερικα ευρω παραπανω για ματζουνια και φαρμακα - και παλι κατα πασα πιθανοτητα αχρηστα γιατι..οκ.. ειναι αρχαριος, πριν διαβασει εδω θα παει σε πετσοπ ) - τα ψαρια θα πεθανουν και ο πωλητης θα κανει τον σταυρο του που ξεφορτωθηκε το "προβλημα".

Αφηνω εξω την προσωπικη ευθυνη του καθενος μας να ξερει ή τουλαχιστον να προσπαθει να μαθει τι παει να αγορασει και προτεινω στεγνο δωσιμο σε mod, απο οποιον το αντιληφθει και διαγραφη αγγελειας, χωρις πολλα πολλα.

Για παραδειγμα βγαζω θεμα την Δευτερα και λεω οτι τα ψαρια μου εχουν κανει μοικανα απο τα σηκωμενα λεπια και Πεμπτη βαζω αγγελεια να πουλησω τα υγειεστατα ψαρια μου. Οποιος το παρει χαμπαρι αναφορα σε mod με τα δυο θεματα συνημμενα. Διαγραφη η αγγελεια μου και ban. Οχι ban? Επισυναψη κατω απο την αγγελια μου με μεγαλα ωραια κοκκινα bold γραμματα οτι προκειται για τα ψαρια του θεματος :: ταδε ( link στο θεμα με την μοικανα )


Chocolate δυστηχως το θεμα ηθικης δεν εχει εφαρμογη σε αυτο το πεδιο γιατι πολυ απλα ο ανθρωπος που θα μπει στην διαδικασια να πουλησει τα αρρωστα ζωντανα του για να τα ξεφορτωθει προφανως οριζει ( ή δεν οριζει ) την ηθικη με τελειως διαφορετικο τροπο απο εσενα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02399 seconds with 11 queries