Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 08-10-14, 20:48
Το avatar του χρήστη gemen
gemen Ο χρήστης gemen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2010
Περιοχή: Ν.Κιλκις
Μηνύματα: 400
Προεπιλογή

xαρηκα που δεν αναγκαστηκες να το πας σε service(πολλοι eheimades θα το ηθελαν) και την εβγαλες με μια απλη καθαριοτητα.
θελη 2 φορες το χρονο να ασχολησε μαζι του.της υπολοιπες απλα να καθεσαι να το χαζευεις μαζι με το πεντακαθαρο νερο που στελνη μεσα στο ενυδρειο με οτιδηποτε ψαρι εχεις μεσα.

για τα υπολοιπα σχολια αν και ειμαι κατοχος fluval fx5, fx6, και 2 χ 406
δεν θα ανεφερω απολυτος τιποτα.ειδικα δε του φιλου κλεοβουλου.
απλα θα πω μια σοφη απο τοσες πολλες παροιμιες που εχουν πει οι ποιο παλιοι χρονια τωρα.

οσα δεν φτανη η αλεπου τα κανη κρεμασταρια.

ΥΣ 1: το 2260 που αναφερη ο φιλος κλεοβουλος γιατι δεν μας λεει και την πραγματικη τιμη εν ετη 2014 στην χωρα μας? τωρα που και ενα σφουγαρι να θες να παρης τοσκεφτεσαι πραγματικα(απο οικονομικης αποψης κ.κλεοβουλε το λεω)

ΥΣ 2: γιατι δεν μας λετε και ποσο κανη αυτοτο τελειο φιλτρο(2080) της eheim κ.κλεοβουλε σημερα? αφου ολοι πρωτα θα δελεαστουν απο την τιμη του και θα τρεξουν να το παρουν αυριο πρωι πρωι και φυσικα θα πεταξουν αυτον τον ""κουβα"" (fluval) oπως παλια ειχε ειποθη σε σχολια για συγκριση των δυο αυτων φιλτρων.
οπως τα χαζα απο ασχετους που δεν ειχαν καν δοκιμασει το φιλτρο και ακουγαν ενα site απο τας ευρωπας(εξωτερικο) πως ενω σταματισε για τα 2 λεπτα που κανη δεν ξαναπηρε μπρος.

πολλα ειπα ενω δεν θα ελεγα.χαλαω και το θεμα του φιλου μας.
οποιος μπορει να το αγοραση εγω του ευχομαι να παει να το παρη.
οποιος δεν μπορει να μην μιλαει.πρωτα θα το δουλεψη,θα το βαλη στο ενυδρειο του,θα το κρατηση και υστερα να πει οτι γουσταρη.
και οταν σταματηση να το κανη γλαστρα για τα guppy του.
αυτη ειναι η δικη μου γνωμη για το συγκεκριμενω φιλτρο.
χιλιες φορες το εχω πει.

ξεκολιστε επιτελους απο μια μαρκα που μας πουλουσαν απο τοτε που γενηθικα εγω και ακομη προσπαθουν οχι με καλτσες αντι για καλαθια, και με ρουφιγματα με το στομα να φερουν νερο στο ενυδρειο.
ο κοσμος αλαξε,αλαζη,και μας βλεπουν και καινουργιοι στο χομπι εδω.
οσο για τα eheim ecco που εγραψε και ο dragonld δεν θελω καν να ξανακουσω γιαυτο το φιλτρο.


γιωργο. οτι χρειαστης ειμαι ξανα στην διαθεση σου.καλη συνεχεια με αυτο το ΤΕΡΑΣ που εχεις στο ενυδρειο σου.
-------------------------
http://www.aquavivere.gr/shop-produc...sionell-3-2080

η ημερομινια εχει σημερα 8-10-2014.
Κυκλοφορία νερού: 1700 λίτρα/ώρα. τιμη 379 ευρω.(τα κομα 99 δεν τα βαζω)

http://www.aquavivere.gr/shop-produc...val/fluval-fx5
Κυκλοφορία νερού: 3500 λίτρα/ώρα. τιμη 211,99 ευρω (τα κομα 99 τα βαζω)


και μην αρχισετε παλη στην καταναλωση των watt.
πειτε κατι καινουργιο που δεν το ξερουμε.
οπως οτι ειναι ασχημο φιλτρο,
οπως οτι θα το κανουμε γλαστρα για τα guppy μας το καλοκαιρι
οπως θα κανη πλυντηριο το ενυδρειομας και θα φυγουν εξω απο το ενυδρειο τα ψαρια
οτι δεν εχει ροδες να το πηγαινω στο αεροδρομιο μαζι μου,

και τετοια.

μην ξεχασετε ομως να αναφερετε οτι στα 379,99 ολο το φιλτρο ειναι πλαστικουρα.
ενω αυτο δεν ισχυει στο ΤΕΡΑΣ.
fluval και παλη fluval.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gemen : 08-10-14 στις 20:48 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01901 seconds with 11 queries