Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #60  
Παλιά 15-10-12, 12:11
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από thanasis76 Εμφάνιση μηνυμάτων
απο την μια γραφεις για οργανωση του χομπυ στην Ελλαδα και απο την αλλη οτι η προσπαθεια δεν πρεπει να ειναι πανελληνιας εμβελειας...!!!!!!
με αυτον τον τροπο μενει ολη η Ελλαδα εκτως και γινετε απλα κατι τοπικο σε καποια μεγαλη πολη!!! οποτε και ατομα δεν θα μαζευτουν πολλα , και πολλοι θα νιωθουν ξενοι... και τοτε δεν πρεπει να ονομαστει
Πανελλήνιος Σύλλογος Φίλων του Ενυδρείου

κριμα γιατι ξεκιναμε λαθος!!!!!
1)ακομη δεν εχει ξεκινησει τιποτα.
2)απο που και ως που η "οργανωση του χομπυ στην ελλαδα" ειναι συνυφασμενη με το η προσπαθεια αυτη να ειναι "πανελληνια"?

στο κατω κατω δεν θα διαλεξω εγω ποιο δρομο θα ακολουθησει η πλειοψηφια,απλα ανεφερα το γεγονος οτι σε ολες τις χωρες υπαρχουνε τοπικα Club και ετσι λειτουργει το συστημα.εδω εγινε μια προσπαθεια να λειτουργησει πανελληνιος συλογος και τελικα ναυαγησε.μηπως πρεπει να δοκιμαστει και αλλη συνταγη?δεν ειπα τιποτα για περιορισμο και εξειδικευση του καθε club σε ενα ειδος ψαριου η τυπο ενυδρειου.ουτε ειπα να "αποκλειστουνε" οι χομπυστες που τους αρεσουν τα "monster fish"-ουτε καν μου περασε απτο μυαλο τετοιο πραγμα.αυτα μονοι σας τα ειπατε...

εγω ειπα απλα οτι αντι να γινει προσπαθεια για συλλογο πανελληνιας εμβελειας (που εχει αποτυχει στο παρελθον) ισως θα ειναι πιο ευκολο αν γινει κατι πιο τοπικο.χωρις καν τον περιορισμο να εισαι κατοικος αθηνας πχ για να εισαι μελος.
αυτο απο μονο του θα διευκολυνει πιστευω τη διαχειρηση,τον προγραμματισμο και τα οποια εξοδα....

μια ιδεα ειπα βασισμενη στο γεγονος οτι ετσι οργανωνονται παντου.τωρα αν για λογους συναισθηματικους η δεν ξερω τι αλλο,θελετε να γινει "αναβιωση" του παλιου συλλογου καλως.η προσωπικη μου γνωμη ομως ειναι πως οι αλλαγες πρεπει να ειναι επι της ουσιας και σιγουρα ριζικες.ειδικα οταν υπαρχει και παρελθον...

γιαυτο και ειπα να μπουνε οι νεοι χομπυστες μπροστα στην προσπαθεια και οι παλιοι αφανεις (αλλα εμπρακτοι) υποστηρικτες.γιατι οι νεοι χομπυστες δεν εχουνε το αισθημα πικριας που εχουνε οι παλιοι(καποιοι εστω απο αυτους) που μπορει να υπονομευσει την προσπαθεια.

αν πιστευτε οτι ειναι τοσο λαθος η σκεψη μου,τι να πω....
οπως και ναχει παντως ελπιζω οτι και αν αποφασιστει να εχει επιτυχια και θα βοηθησω οπως μπορω αποκει που θα ειμαι.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01639 seconds with 11 queries