Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #53  
Παλιά 14-10-12, 14:26
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

μιας και υπαρχει το θεμα θα πω κιεγω τις σκεψεις μου (σε ετουτο το θεμα και οχι στο αλλο,για διαφορους λογους),αν και δεν ειχα ποτε θεση στο συλλογο στο παρελθον.

κατα τη γνωμη μου,οπως ειπανε και αρκετοι παραπισω (συμπεριλαμβανομενου και του ιδιοκτητη του φορουμ) πρεπει η οποια προσπαθεια γινει, να γινει με την πρωτοβουλια και διαθεση των νεων στο χομπυ και στο χωρο.αυτο θα φερει και τα κινητρα και τη διαθεση για να γινει οτι πρεπει να γινει και να στηθει κατι τετοιο σωστα και απροβληματιστα αυτη τη φορα.

την οποια "ατμοσφαιρα" τη δημιουργουν τα ατομα(εστω και αν αυτο ειναι ακουσιο).

τα παλια μελη του παλιου συλλογου,κατα τη γνωμη μου πρεπει να ειναι "απλοι" αφανεις υποστηρικτες της νες προσπαθειας,και αυτο γιατι ειναι ανθρωπινως αδυνατο να εξαλειφθουν τα αισθηματα καχυποψιας,φοβου,προσωπικου εγωισμου,κλπ,κλπ.τουλαχιστον στην αρχη...φοβαμαι οτι τετοια αισθηματα θα υπονομευσουν την προσπαθεια...

καλως η κακως,τα παλια μελη του συλλογου χασανε την ευκαιρια που ειχανε με τα λαθη που κανανε και δεν εξαιρω κανεναν.κρινω μονο εκ του αποτελεσματος και γιαυτο αποκλειεται να φταινε μονο ενας η δυο ανθρωποι, ασχετως απτο ποσα "επεισοδια" δεν εχω δει...

μια τετοια προσπαθεια και με αυτες τις προυποθεσεις(της υπαρξης "υγειους ανταγωνισμου" με το υποβαθρο ομως της ευγενους αμιλας)θα δεχομουνα κιεγω να τη στηριξω χρηματικα η οπως αλλιως θα μπορουσα,εστω και χωρις να ειμαι μελος.

το "ζουμι" αυτων που θελω να πω ειναι: αφηστε το παρελθον,την καχυποψια και τον εγωισμο σας κατα μερος και στηριξτε ανευ ορον (σε λογικα πλαισια)μια προσπαθεια νεων χομπιστων για σωστη οργανωση στο χομπυ στην ελλαδα.

προσωπικα δεν βλεπω το λογο αυτη η προσσπαθεια να ειναι πανελληνιας εμβελειας -τουλαχιστον στην αρχη-χωρις αυτο να σημαινει οτι δεν μπορει καποιος απο αλλη πολη να συμμετασχει.αλλα αυτο δεν θα το κρινω εγω.απλα αποσο ξερω στις περισσοτερες χωρες υπαρχουνε club τοπικα που δεν εχουν τιποτα να ζηλεψουνε απο πανελληνιους συλλογους σε αλλους τομεις.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01547 seconds with 11 queries