Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #52  
Παλιά 14-10-12, 12:24
Το avatar του χρήστη kwstas_original
kwstas_original Ο χρήστης kwstas_original δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-11-2008
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.672
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kwstas_original Send a message via Skype™ to kwstas_original
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sps4ever(niktso) Εμφάνιση μηνυμάτων
@kwstas original
1. Δεν μπορώ να ακούω εκπροσώπους. Μιλάμε για να ξεκινήσουμε κάτι καινούργιο (άσχετα αν χρησιμοποιήσουμε ένα υπάρχων σχήμα) που να δούμε τι θέλουμε να κάνουμε. Αν θέλεις να εκπροσωπείς κάποιους κάνε το αργότερα.
Στην μεση συμφωνω απολυτα.
Για τα υπολοιπα, καλως η κακως εκπροσοπω μια κοινοτητα, ένα φορουμ και μια ομαδα ανθρωπων, τους οποιους μπριζονομαι να βαλω σε μια διαδικασια…
Πρεπει να είμαι καλλημενος αλλιως μπορει να εκτεθω.Να βοηθησουμε παμε, μην τα ακουσουμε κι από πανω…
Δεν ζητησα και κανενα συμβολαιο, και δεν ειμαι και κανενας κυβερνητικος εκπροσωπος!
2. Ασχετα αν και εγώ μετέχω αλλού δεν άνοιξα το θέμα και δεν θα το κάνω. Όποιος θέλει να το ανοίξει όπου θέλει δικαίωμά του.
Για να συμμετεχεις μαλλων ψαχνεις να βρεις έναν σωστο τροπο να το κανεις, γιατι κατά βαθος το θελεις, όπως και εγω…

3. Οι διαφορές δεν είναι δυνατό και δεν μπορούν να παραμερισθούν. Αυτά θα πρέπει να τα σκεφθούμε ΑΦΟΥ ξέρουμε τι πάμε να κάνουμε. Επίσης ιδανικές συνθήκες δεν μπορούν και δεν θα υπάρξουν ποτέ. Απλά αυτή τη φορά θα πρέπει να κρατήσουμε επίπεδο υποχρεωτικά. Αλλο προσωπικές αντεκλήσεις αλλο βρίσιμο. Στο βρίσιμο κάποιος πρέπει να φύγει είτε υποχρεωτικά είτε εθελοντικά.
Σωστα όλα.Τιποτα δεν θα παραμεριστει, πρεπει απλως να συνηπαρξουμε ολοι Με οποιονδηποτε τροπο, αλλα και να εχουμε λογο.. η θα γινει, η δεν θα γινει τιποτα.
4. Βάζεις όρους και προυποθέσεις. Αν μιλάμε για μια παρέα που πίνει καφέ και οργανώνει παραγγελίες δεν βλέπω γιατί να το κάνεις.
Δεν βαζω ορους ουτε προϋποθεσεις, απλα δεν μπορω να αφιερωσω χρονο, κοπο και χρημα σε μια προσπαθεια η οποια στο τελος ισως και να με φτυσει καταμουτρα.
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από dimis1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
Kωστα σωστη και τιμια η θεση σου.

Αλλα δεν νομιζω πως μπορει καποιος να σου απαντησει ακομα,ειμαστε στην φαση του "να μετρηθουμε να δουμε αν αξιζει τον κοπο να ξεκινησουμε κατι..."
Το τι ακριβως θα ειναι αυτο το "κατι" μαλλον θα το μαθουμε οταν αυτοι που μαζευτουν θα εκθεσουν τις αποψεις τους για το πως θα ηθελαν να λειτουργησει αυτος ο Συλλογος.
Οι πολλοι θα αποφασισουν Κωστα...

Το σιγουρο ειναι οτι ολοι θα εχουν το βημα για να πουν τι θα ζητανε απο αυτον το νεο -αν υπαρξει τελικα - Συλλογο.

Βημα - βημα λοιπον...
Θα υπαρξει κατι σιγουρα και αξιζει τον κοπο αν γινει σωστα ακομα πιο σιγουρα.
Ακομη και 100 να ενδιαφερθουν, τι θα τους πεις?
Δεν ειμαστε 300 ελαχιστο και δεν βγαινει?
Θα προσαρμοσουμε τον νέο συλλογο στις αναγκες.
Όπως προσαρμοζουμε την ζωη μας ολοκληρη και την καθημερινοτητα μας σε ολες τις συγκυριες της εποχης.
Και μετα θα είναι στο χερι του νεου συγχρωνου συλλογου να κερδιζει συνεχως νεα μελη.
Μελη όμως τα οποια οποια συνδρομη και να πληρωνουν θα εχουν καποια οφελη (και δεν μιλαω για κλαδεματα)…
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01835 seconds with 11 queries