Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 19-06-08, 09:28
Το avatar του χρήστη PeLeCaN
PeLeCaN Ο χρήστης PeLeCaN δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-01-2008
Περιοχή: Ηράκλειο
Μηνύματα: 59
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sarcastic Εμφάνιση μηνυμάτων
Έγω φίλε μου θα σου πρότεινα να σταματήσεις το όλο εγχείρημα σου...

Αϊντε μπουκάρουμε στη φύση μαζεύουμε τα φυτά και τα ψάρια που μας αρέσουν, τα κλείνουμε σ ενα ενυδρείο και μετά πολύ περίφανα τα επιδεικνύουμε σε φίλους και γνωστους... και μη μου πεις οτι τους προσφέρεις ένα ιδανικό περιβάλλον (?) Κάνε πρωτα μια έρευνα για την βιοποικιλότητα της περιοχής σου και δες τη ζημιία έχεις κάνει μέχρι τώρα...
Διάβασε λίγο παραπάνω για να καταλάβεις σε τι φόρουμ μπήκες φίλε μου sarcastic...Δεν έχει κανένας σκοπό να κάνει κακό στο περιβάλλον...

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gaitan_chris Εμφάνιση μηνυμάτων
Πάνο κ γω είχα κάποτε μαζεμένα τετια ψαράκια από το ποτάμι.. είναι σκυλιά ζουν κ βασιλεύουν με το νερό του δικτύου μας.. μέχρι που έγιναν ψαρούκλες κ ξανά επέστρεψαν στο περιβάλλον τους..
Η συγκεκριμένη τακτική εφαρμόζεται για πάρα πολλά είδη ύπο εξαφάνιση. Οργανώσεις τα παίρνουν όταν είναι μικρά και με πολύ μικρά ποσοστά επιβίωσης. Το να πάρεις 10 γόνους απο τους 5000 και να σιγουρέψεις την επιβίωση τους μόνο κακό δεν κάνει. Και εάν θες να μάθεις ποιος κάνει πραγματικά κακό σε αυτούς βιότοπους μάλλον κοίταξε τον εαυτό σου γιατί πολλές φορες μας διαφεύγει πόσο κακό κάνει ο καθένας μας στο περιβάλλον (αλλά τώρα θα μου πεις ότι εσύ δεν έχεις air-condition...)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries