Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 12-09-12, 10:42
Το avatar του χρήστη leda
leda Ο χρήστης leda δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-08-2012
Περιοχή: αττικη
Μηνύματα: 522
Προεπιλογή

δεν ξερω ποιο ειδος ειναι,θα ψαξω σε φωτογραφιες και θα σου πω.
μικρουλες ειναι παντως.
εμεις εδω στην εξοχη,δεν εχουμε αρουραιους,μικρα ποντικακια μονο,τα οποια εχω να δω απο τοτε που αποκτησαμε την γατα μας.
την καμιναδα,εχω την εντυπωση οτι την προτιμουν λογω ζεστης,το πρωι δηλαδη που κρυβονται να κοιμηθουν,ειναι ακομη ζεστο το τζακι και γι αυτο πανε εκει..
εγω θα ηθελα να το αποφυγω,γιατι πεφτουν μεσα απο την καμιναδα κι ετσι οπως πετανε σε ολο το σπιτι,γεμιζουν τα παντα με μαυριλα απο το τζακι,ασε που μια φορα ειχε πεσει μεσα κι εμεις λειπαμε καιρο γεμισε το ταβανι και οι τοιχοι μαυρα "φτερα" απο τα αποτυπωματα της και κουτσουλισε τα παντα,με κουτσουλιες που δεν βγαινουν με τιποτα και ειναι και καπως "καυστικες" να το πω?
επισης επειδη το τζακι εχει καπακι μεσα στην καμιναδα,ωστε οταν το σβηνουμε,να μην φευγει η ζεστη,δεν το κλεινω πλεον γιατι φοβαμαι μην πεσει καμια τους μεσα και πεθανει..
το καλοκαιρι δεν καθονται εκει ποτε,τις εχω παρατηρησει να μενουν κατω απο την πυλωτη μας,σε ενα σημειο με σωληνες τρυπες κλπ.
εσυ δηλαδη,πρωταρχικα ,το εφτιαξες για να περιορισεις τα ποντικια η για την πλακα σου?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01380 seconds with 11 queries