Θέμα: 260 λιτρα
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 14-01-12, 01:38
Το avatar του χρήστη kgf12345
kgf12345 Ο χρήστης kgf12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 08-03-2011
Περιοχή: rio atabapo(μεσα)-alto rio ilioupoli
Μηνύματα: 7.894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Plakas Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε η λογική βρίσκεται σε αυτό που είπα και άλλες φορές, ο καθένας μπορεί να βλέπει το χόμπι με διαφορετικό μάτι. κατα βαση συμφωνω,αν και σηκωνει συζητηση το θεμα η οποια εχει γινει εδω κιαλλες φορες και ακρη δε βρεθηκε, οποτε δε θα την ξεκινησω παλι εγω τωρασυμφωνω ομως οτι γουστα ειναι αυτα και καλα κανει αν του αρεσει.

....Το ίδιο είναι και ένα "άδειο" ενυδρείο με ένα Όσκαρ μέσα.σωστο και αυτο αν το δουμε ετσι.

......

Και για να μην παρεξηγηθώ....εννοείται ότι όσο πιο μεγάλο είναι πάντα πιο καλό.....και παράλληλα έχω πεί και εγώ ότι τα 55γαλόνια (209λίτρα) είναι λίγα.δεν αμφιβαλω για τα site που αναφερες,αλλα κλινω περισσοτερο προς την αποψη πως τα νουμερα που δινουνε τα περισσοτερα site ειναι απλως ενδεικτικα και οχι αντιπροσωπευτικα για το καθε ειδος.αποκει και περα ο καθενας κρινει μονος του.ειδικα οταν στα ιδια site σου αναφερουν και τους τυχον περιορισμους.

ΥΓ: Φίλε kgf12345 με τον τρόπο που λειτουργούν τα πετσιοπ στην Ελλάδα, είσε σίγουρος ότι το ψάρι θα χαραμιστεί στα 260 λίτρα του φίλου του logio (που του αρέσει σαν ψάρι και δείχνει να θέλει να το μεγαλώσει όσο πιο σωστά γίνεται..με τα λίτρα που έχει)...αν η εναλλακτική είναι να τους το πάει πίσω? οι πιθανοτητες ειναι περισσοτερες οτι θα χαραμιστει αν παει πισω στο πετσοπ.αλλα μιλαμε υποθετικα τωρα.και μην ξεχναμε οτι στο ξεκινημα του θεματος ειχε και ενα πλεκο μεσα και εψαχνε τι αλλο θα βαλει.φυσικα δεν κρινω κανεναν,απλα λεω πως το βλεπω εγω προσωπικα.
Προσώπικα στη δεύτερη λύση βλέπω το Οσκαράκι να έχει 5% πιθανότητες να ζήσει βασιλιάς (και πολλά λέω), 10% να το πάρει άλλος με 260ρι που ισως δεν μπει στη διαδικασία να ρωτήσει και να έχει και 10 συγκάτοικους μέσα, 50% να πάει σε γυάλα (μαζί με κανένα χρυσόψαρο) και 30% να πεθάνει του πετσιοπα.
....Για αυτό το λόγο λέω....αν είναι διατεθιμένος να το προσπαθήσει, ας το κρατήσει το ψάρι!
παντα ισχυει αυτο,αν εχεις διαθεση κανεις θαυματα.απλα εμενα προσωπικα μου καθεται καπως και ειπα τη γνωμη μου.αλλα ειπαμε γουστα ειναι αυτα
Παντα φιλικά!δεν το συζηταμε
αυτα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01629 seconds with 11 queries