Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 15-06-04, 13:03
Discos Ο χρήστης Discos δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 15-01-2003
Περιοχή: Αθηνα - Ηλιουπολη
Μηνύματα: 632
Αποστολή μηνύματος AIM στον/στην Discos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Filippos
Μάνθο,

Αξίζουν και πολύ μάλιστα.... Δεν καταλαβαίνεις όμως ότι αυτό είναι ένα κίνητρο για μερικούς για να το παίζουν και καλά? Εγώ αυτό λέω, ότι αυτή η πρακτική του απαντάω σε όλα και σε όλους, άσχετα από το εάν γνωρίζω κάτι ή όχι μόνο και μόνο για να έχω 1,000 posts, κάνει κακό στο Board.
Προσωπικά εκεί εντοπίζω την πηγή του "Κακού" που υπέδειξε με το θέμα που έθεσε αρχικά ο pokou.
Φιλλιπε τα σχολια σου σε σχεση με την λειτουργεια του board ειναι πολυ προχειρα και δυστηχως μακρυα απο την πραγματικοτητα. Δεν θα ασχοληθω με παραθεσεις κτλ. Θα πω μονο 5 πραγματα που δεν συμφωνω και εαν θελεις τα δεχεσαι. Δεν μπορεις να εχεις τις ιδιες γνωσεις με ενα παιδι που εχει ενυδρειο η ενυδρεια για 5 χρονια ενω εσυ εχεις για 1 μηνα. Δεν γινεται οτι και εαν εχεις διαβασει.

Ειναι σαν να λες πως επειδη επαιζα πολυ COLIN MC RAY οταν θα μπω σε ενα Subaru impreza η αντε σε ενα EVO 7 θα ειμαι το ιδιο εαν οχι και ποιο γρηγορος απο εναν που εχει και το σκιζει φυσικα για 5 χρονια. Ε ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΙΝΟΝΤΑΙ!! Να ειμαστε και λιγο ρεαλιστες. Αλλο η θεωρια και αλλο η πραξη.Εξαιρεσεις υπαρχουν αλλα ειναι τοσο λιγες που απλα επιβεβαιωνουν τον κανονα.

Εαν νομιζεις πως πρεπει να λαβουμε την εξαιρεση για κανονα τοτε θα παμε σε ενα χαος οπου ο καθε ενας μας θα λεει οτι θελει και στο τελος μονο κακο θα κανει στο χομπι και οχι καλο. Θες να λες την γνωμη σου στο θαλλασινο π.χ.?? Χωσε χρημα και αγορασε τα βιβλια που εχουμε παρει, δωσε ακομα παραπανω για το ενυδρειο , τον εξοπλισμο κτλ. δωσε τις πολυτιμες ωρες σου για στησιμο , διαβασμα, ψαξιμο , πειραματισμο. Και τοτε ναι , να εισαι σε θεση να μιλας...

Αλλα εγω εχω "στησει" φιλους, γκομενα αλλα και δουλεια για να ανταπεξελθω καποιες φορες και να λεω πως ξερω τι κανω!! Και οχι γιατι δεν εχω φιλους και εχω απειρο χρονο....αλλα γιατι αποτελει ενα κομματι που αγαπαμε και ενδιαφερομαστε.

Επισης βρισκω παρα πολυ εγωιστικο επειδη εισαι στην αρχη να λες τωρα πως πρεπει ολοι ισοι, αλλα ετσι οπως το βλεπω οταν οντως θα εχεις την πειρα....σε βλεπω ζορικο με τους "νεους" οπως λες. Για να μην ελθουμε στην αναρχια λοιπον υπαρχουν καποιοι κανονες που πρεπει να ακουμε για το κοινο καλο του board , οποτε οποιος δεν συμφωνει, απλα μπορει να φυγει, δεν τον κραταμε.

Και επειδη εχω μπει και σε αλλα board ανα το ελληνικο ιντερνετ, σε πληροφορω πως εως τωρα ακριβως και επειδη εχει αυτους τους κανονες ειναι μακραν καλυτερο απο τα αλλα που εχω την εμπειρια και ειδα. Δειλα δειλα παει στο σωστο δρομο. Γιατι? Γιατι εχει αυτους τους κανονες που βαζει η κοινη λογικη βρε αδελφε...

Τωρα εαν νομιζεις πως εχεις ακομα δικιο για ολα οσα λες , τοτε μαλλον εισαι ανεπιδεκτος μαθησεως. Πιστευω ομως πως θα καταλαβεις και θα δεις ποιο ειναι το κοινο δικιο για ολους...Αλλιως δεν ξαναασχολουμε. Απλα και σταρατα. Η σειρα σου.
__________________

"Αυτος που δεν εχει κανει ποτε λαθος, ειναι αυτος που δεν εχει δοκιμασει ποτε κατι καινουργιο"
Albert Einstein

"Οταν λες παντα την αληθεια, δεν χρειαζεται ποτε να θυμασαι τι ειπες"
Μαρκ Τουαιην

Reef Keeping - Coral Magazine - Advanced Aquarist
 
Page generated in 0,01764 seconds with 11 queries