Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 04-05-11, 18:46
Το avatar του χρήστη harris samos
harris samos Ο χρήστης harris samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2008
Περιοχή: Σαμος
Μηνύματα: 4.507
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην harris samos
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από mikrosaquaristas Εμφάνιση μηνυμάτων
καταρχάς μόνο δικά μου σκυλιά έχω εκπαιδευσει και αυτά μόνο στα τελείως βασικά
\αλλά έχω φίλους με σκύλους που χορευουν κάνουν ράνουν φιάνουν
άλλους με σκύλους που πηδάνε εμπόδια και ρίχνουν κάτω ανθρώπους με το δάγκωμα τους
κι άλλους που τα σκυλιά τους παριστάνουν πως ξέρουν πρόσθεση ή αν τους κάνεις "μπάαααμ σε έφαγα" πέφτουν ξερά και πετάνε και την γλώσσα έξω

όλα αυτά τα λέω για να καταλάβετε ότι δεν είμαι εκπαιδευτής αλλά δεν είμαι και εκτός τόπου και χρόνου με την εκπαιδευση

απλά τον Μίλαν δεν τον εγκρίνω προσωπικά γιατί τα σκυλιά τα πονάει-τα χτυπάει και τα τρομοκρατεί χρησιμοποιώντας απλά τον ταχύτερο τρόπο σπασίματος σκύλου που υπάρχει
καθότι συνήθως τα σκυλιά που μας δείχνει δεν δουλευτηκαν καθόλου όταν έπρεπε και συν τις άλλοις έχουν αναπτύξει και παγιώσει διάφορες συμπεριφορές απο βαρεμάρα κυρίως ή και φοβίες
βέβαια υπάρχουν και άλλοι του χώρου που διαφωνούν και αντιπροτείνουν ότι εφόσον αυτά τα σκυλιά είναι τελειωμένα οι μέθοδοι του μίλαν είναι οι μόνοι διαθέσιμοι

τελικά επειδή πραγματικά ποτέ δεν ξέρουμε σε ένα τηλεοπτικό σόου ποιά είναι η αλήθεια και ποιό το ψέμα θεωρώ ότι τουλάχιστον το να βλέπει κάποιος μίλαν και να "κλέβει" τέχνη για τον σκύλο του που είναι κουτάβι ή που δεν είναι κανα βαρεμένο που δαγκώνει ή που κάνει σαν υστερικό για ψύλλου πήδημα είναι τουλάχιστον αυτοκαταστροφικό και σίγουρα βάρβαρο προς τον σκύλο

Για το πόστ του Χάρη - θα θεωρήσω ότι κάνει πλάκα για να "ανάψω"

αλλά ξύλο στον σκύλο δεν παίζει με τίποτα.......
δεν λέω ότι δεν θα φέρει αποτέλεσμα ,ανάλογα τον σκύλο πάλι(γιατί υπάρχουν και σκυλιά που αν αρχίσει το ξύλο "καίγονται" και τελειώνουν)
αλλά ο ίδιος σκύλος χωρίς ξύλο θα έφερνε πολύ πιο μόνιμα πολύ πιο σίγουρα και πολύ πιο τίμια αποτελέσματα

απλά το σκυλί πρέπει να δουλευτεί απο 2 μηνών ΣΩΣΤΑ με κοινωνικοποίηση,να είναι άνετο και ήρεμο
και μετά πρέπει να μάθει ότι το φαί η βόλτα το νερό (οι πόροι που λέμε) κερδίζονται και δεν είναι δεδομένα (όπως παντού άλλωστε)
ύστερα απλά του μαθαίνεις πότε θα κάνει τί (το γιατί το έχει μάθει απο πρίν)

με το ξύλο απλά το συστήνει σε έναν κόσμο που η βία φέρνει τα επιθυμητά αποτελέσματα ή το κάνεις να σε χέζεται.....


για το φύλλο ίσως να στέκει λίγο τώρα που το σκέφτομαι -αλλά δεν έχει να κάνει τόσο με σεξουαλικότητα κλπ αλλά ότι ανάλογα τον σκύλο "αποδίδει" καλύτερα ο γλυκός τόνος φωνής ή ο αυστηρός
τώρα αν είναι γυναίκα και έχει φωνή λοχία μονιμά
ή άντρας με φωνή .... γλυκιά και πρίμα
ο σκύλος δεν θα κάτσει να μυρίσει αχαμνά
τους πόρους που λέγαμε θέλει να εξασφαλίσει
μαλλον φιλε μου ολα τα σκυλακια σου ηταν μπουμπουδες και πατσαβουρακια
αν ειχες κανενα τερας 55-60 κιλα με σαγονια σα καρχαρια μη το δειρεις και αμα αποφασισει να γινει αρχηγος της αγελης παρε μια καραμπινα να κοιμαστε αγκαλια
και για να παμε και στην αρχη της ιστοριας ο αρχηγος της αγελης δερνει τους αλλους για να τον σεβοντε αλλιωσ περνει ο δυνατοτεροσ τα σκυπτρα

οσο για το αν μυριζει αχαμνα ειναι το μονο σιγουρο και δε χρειαζετε να ερθει και κοντα για να το κανει και φυσικα αλλαζει ολη η φαση αναλογα το φυλο
__________________
Ένας βλάκας που περπατάει, αξίζει πιο πολύ από δέκα διανοούμενους που κάθονται...
 
Page generated in 0,01909 seconds with 11 queries