Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 04-04-06, 22:11
Controller^ Ο χρήστης Controller^ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 02-04-2006
Περιοχή: ΛΥΚΟΒΡΥΣΗ
Μηνύματα: 6
Προεπιλογή Αρχάριος..μερικές συμβουλές αν έχετε την καλοσύνη!

Καλησπέρα παιδιά!
Έχω μερικές μέρες που διαβάζω το forum και πραγματικά δε ξέρω τι να πρωτοδιαβάσω.Συγχαρητήρια για όλες τις συμμετοχές.
Λοιπόν εγώ για την ώρα έχω ένα κοινωνικό (όπως καταλαβα) ενυδρείο 54 λίτρα, με καμιά 10αριά ψαράκια neon και κάποια άλλα ζεμπρέ σε μέγεθος neon πάλι,2 γλυφτες και 4 φυτά.Ακούστε τώρα το ακραίο.Έχω βάλει εξωτερικό φίλτρο για 300 λίτρα.Υπερβολή το ξέρω αλλα δε ξέρω αν οφείλεται σ'αυτό ότι μετά από 5 χρόνια επιτέλους σταματήσανε να μου πεθαίνουν τα ψάρια.Anyway.. Αυτή τι στιγμή είμαι σε στάδιο παραγγελίας ενός 200λιτρου το οποίο θέλω να το διακοσμίσω μόνο με πέτρα και να βάλω κιχλίδες.Και εδώ θα ήθελα να επιβεβαιώσω κάποιες σκέψεις μου αν ειναι σωστές. Πρώτη σκεψη να βάλω ένα εσωτερικό φίλτρο στο 54αρι και το εξωτερικό φίλτρο να το μεταφέρω στο μεγάλο.Δέυτερον θα χρειαστώ φίλτρο βυθού για το 200αρι?Αντικαθιστά την "σκούπα" για το χαλίκι ή καμία σχέση?Και 3ον και τελευταίο για να μη σας κουράζω άλλο.. η επιλογή για κιχλίδες στα 200λίτρα (μεικτά) είναι καλή ή θα έχω σκοτωμούς?
Αυτά για την ώρα.Οι συμβουλές σας θα μου είναι ανεκτίμητες! Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Πάνος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02209 seconds with 11 queries