Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 06-10-11, 22:51
Το avatar του χρήστη tsoum
tsoum Ο χρήστης tsoum δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 29-10-2010
Περιοχή: Θεσσαλονίκη (φοιτητής στα Γιάννενα)
Μηνύματα: 2.348
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Γιώργος Κ Εμφάνιση μηνυμάτων
Νομιζω ειναι ενας μυθος με το φασμα του φωτος (κατι που "εκμεταλλευονται" οι εταιριες κατασκευης "ειδικων" ενυδρειακων λαμπων)! Τα φυτα εκμεταλλευονται οποιοδηποτε διαθεσιμο φως υπαρχει! Εχω δει πολλα μικρα φυτεμενα με λαμπες απο φωτιστικα γραφειου και τα φυτα τα πανε πολυ καλα!!!

Zorba_The_Freak τη λυση με λεντακια την εχεις ψαξει καθολου?
Για το μικρο φυτεμενο θα συμφωνισω μαζι σου.Εχω ενα με ευκολα φυτακια μεν, αλλα αναπτυσονται πολυ καλα, με μια απλη λαμπα οικονομιας.

Απο την αλλη, σε ενα κεντρικης αμερικης (με ελαχιστα φυτα βεβαια) Εχει γεμισει ο τοπος μια κοκκινο-καφε αλγη. Ειναι μια Τ8 Οσραμ μια ψιλοκιτρινη. Ηθελα να ανοιξω και θεμα για αυτη την κοκκινη αλγη μιας και δεν μπορώ να βρώ κατι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από douran_p Εμφάνιση μηνυμάτων
πολυ σωστα τα λες...... ετσι πρεπει να ειναι!!! ο giannisqq πηρε ενυδρειακες τ5...... εγω πηρα απλες στα ιδια βατ με 13 ευρω το κομματι με βαση και τα αποτελεσματα ειναι πανω κατω ιδια...... τωρα βεβαια ισως στην πολυ πολυ λεπτομερια ισως να εχει διαφορα αλλα για μενα ειναι αμελιτεα
Απλες με 13€?????? Τι λαμπες ηταν, του μετρου; Την Τ8 που λεω παραπανω στα ~70εκ 2.3€ την ειχα αγορασει!
__________________
Γιώργος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01482 seconds with 11 queries