Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 07-06-13, 12:09
marios psilopoulos Ο χρήστης marios psilopoulos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-05-2013
Περιοχή: agrinio
Μηνύματα: 232
Προεπιλογή

Καλησπέρα φίλοι μου!!
Καταρχήν, συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντησή μου και σας ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια που μου δώσατε!
Ας αρχίσουμε από τo φιλτράρισμα. Το φίλτρο και γενικά το νερό δουλεύει εδώ και 25 χρόνια σχεδόν. Βέβαια τη τελευταία δεκαετία όπως σας είχα πει το ενυδρείο δεν ήταν πλήρως ενεργό, δηλαδή υπήρχε μόνο ο μεγάλος γλύπτης. Αλλαγές νερού γινόταν αλλά όχι τόσο συχνά λόγω του ότι δεν υπήρχαν ψάρια.
Δεν αντιλέγω πως το φίλτρο είναι μικρό, αλλά με το συγκεκριμένο δούλευε και ο πατέρας μου τόσα χρόνια και δεν είχαν κανένα πρόβλημα, αντιθέτως τα ψαράκια δε σταματούσαν να γεννούν. Φυσικά με την πρώτη ευκαιρία θα αλλαχτεί αφού δεν είναι κατάλληλο.
Όσο για τα υλικά, χρησιμοποιώ δυο μεγεθών κεραμικούς κυλίνδρους (μακαρόνια), stars υαλοβάμβακα και τα λοιπά.
Όσο αφορά τη ψαροσύνθεσή μου, δυστυχώς αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να κάνω τίποτα αφού δεν υπάρχει η άμεση οικονομική δυνατότητα.
Εύχομαι να αλλάξουν όλα και να στηθεί ένα σωστό ενυδρείο με τις δικές σας συμβουλές και γνώσεις.
Και πάλι σας ευχαριστώ και περιμένω και άλλες παρατηρήσεις που θα μας βοηθήσουν να το στήσουμε σωστά!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01301 seconds with 11 queries