Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #19  
Παλιά 25-01-15, 14:45
Το avatar του χρήστη astrapcian
astrapcian Ο χρήστης astrapcian δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-12-2011
Περιοχή: Ξάνθη
Μηνύματα: 97
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lifefx Εμφάνιση μηνυμάτων
Πήγα να ρίξω ευθύνες στη ροή του φίλτρου σου.
Δε μου λες?
Δε πάτε για καμια ανάλυση το νέρο που πινετε?
Επίσης, τον βράχο απο που τον πήρες?
σίγουρα δεν έχει τόσο ρου το φίλτρο.. τον έναν βράχο που 'έχω μέσα τον έβγαλα από άλλο ενυδρείο. τους είχα μαζέψει πριν 3 χρόνια απο ένα ρέμα..

Παράθεση:
για τοσο αποτομους θανατους και το δικο μου μυαλο παει σε κατι πολύ τοξικο στο νερο. ουτε πλημμελης προσαρμογή, ουτε διαφορετικες τιμες νερου, ουτε αμμωνια μπορουν να σκοτωσουν όλα τα ψαρια μεσα σε δευτερόλεπτα. σιγουρα δεν εχεις βαλει ή εχει πεσει τιποτα περιεργο στο νερο??
αφου δεν εχεις ψαρια εγω θα αλλαζα το 100% του νερου και θα εβαζα νερο βρυσης από το δικτυο με αντιχλωριο παντα και ανθρακα στο φιλτρο. επειτα θα ξαναδοκιμαζα. αν παλι υπηρχε πρόβλημα θα εξεταζα 1-1 τα υλικα που χρησιμοποιηθηκαν τι θα μπορουσε να απελευθερωνει κατι βλαβερο.
και εμένα για κάτι τοξικό μου κάνει. αλλα δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι μη ενυδρειακο που να ακούμπησε το νερό. μόνο την σιλικόνη που είναι για ενυδρεία. και την έβαλα στο καινούριο μου καπάκι στις βίδες για να μην πάει σκουριά στο νερό. χθες μετά από αυτό που συνέβη άλλαξα όλο το νερό και πρόσθεσα στο φίλτρο μου άνθρακα. αλλά και πάλη φοβάμαι να βάλω ψάρια. το χθεσινό σοκ δεν περιγράφετε..
-------------------------

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη astrapcian : 25-01-15 στις 14:45 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01586 seconds with 11 queries