Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 28-05-11, 11:45
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

οπως λεει και ο Ryu για το nanday...και απο δικη μου εμπειρια με το white eye...οι κονουρες ειναι πολυυυ θορυβωδεις. η φωνη τους ειναι πολυ εντονη για το μεγεθος τους και διαπεραστικη...ενω δε δισταζουν καθολου να τη χρησιμοποιησουν στο μαξιμουμ με το παραμικρο.
αυτο να το εχει απλα υποψιν καποιος που σκεφτεται πουλι απο αυτη την οικογενεια....
σαφως υπαρχουν και πιο ησυχα ειδη conure αλλα γενικοτερα ειναι απο τα πολυ θορυβωδη πουλια. Θαναση ο δικος σου ειναι φωνακλας??
ραφαηλ σκεψου το αυτο αν ζεις σε πολυκατοικια.

koninos..οπως το λες...μη το βαζεις κατω....οσο τρομαγμενος η και αγριος να ειναι ο παπαγαλος σου αν τον σεβαστεις μπορει να παρει καιρο αλλα θα τον κερδισεις...
ειχε ερθει στα χερια μου μια αγρια αμαζονα (αιχμαλωτη απο τη φυση δυστυχως) για φιλοξενια. την κρατησα καπου 2 μηνες. δε δεχτηκε αυτο το διαστημα καθολου χαδια...αλλα εμαθε να τρωει απο το χερι μου και να μπαινοβγαινει στο κλουβι της. οι ηπιοι χειρισμοι και η υπομονη το καταφεραν αυτο. και ειναι οντως κατορθωμα εφοσον μιλαμε για ενα αγριο ζωο. ειναι εξυπνα πουλια. εχουν τη νοημοσυνη να καταλαβουν οτι καποιος δε θελει να τα κανει κακο...οποτε και ο δικος σου ακομη κι αν δε δεχθει χαδια....θα ηρεμησει πολυ και θα δεχεται αγογγυστα την παρουσια σου.
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01852 seconds with 11 queries