Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 03-02-13, 18:28
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Τα ψαρια που διατηρεις Θαναση, ειναι απο το πιο ομορφα και ενδιαφεροντα ψαρια που υπαρχουν.
Προσωπικα (κι αφου εχουν τετοιες αναγκες διατροφης) θα προτιμουσα να τα βλεπω μονο σε ντοκιμαντέρ, οπως και τους καρχαριες, τους λυκους, τα λιονταρια, τις τιγρεις κλπ, απο τα ομορφοτερα ζωα της Γης.
οπως το λες, καποια ψαρια ειναι τοσο ομορφα αλλα πολυ δυσκολα στο να τα διατηρησεις σε ενυδρειο. και αυτο γιατι πρεπει να θυσιασεις πολλα...
πηρα αυτα τα ψαρια ξεροντας τις δυσκολιες, και ξεροντας και τις θυσιες που πρεπει να κανω και τα χρηματα που θα χασω.
το εκανα ομως με το σκεπτικο οτι αφου τα θελω θα τα μαθω να τρεφονται οπως πρεπει για εμενα. στην αρχη επρεπε να τρωνε ζωντανα και καθε μερα επερνα αποχη, ψωμι και κουβα και ετρεχα στην θαλασσα.... αυτο το εκανα για 2-3 μηνες και καθε μερα προσπαθουσα να μαθουν και το νεκρο.
τα καταφερα ( αφου εχασα αρκετα ψαρια ) και τωρα ολα μου τα ψαρια τρωνε γοπακια, γαριδες, καλαμαρι....
χαιρομαι που εχω φυσικα αυτα τα ψαρια και τα καταφερα να τρωνε κανονικα και οπως εχεις δει κανω οτι μπορω για να εχουν τις καταλληλες συνθηκες...
αν το εκανα για διασκεδαση δεν θα ξοδευα οτι δουλευω για τα ψαρια, θα μου αρκουσε να τα βλεπω και σε 1000 λιτρα ενυδρειο... κατα βαθος μεσα απο τις διαφωνιες μας συμφωνουμε....
__________________
 
Page generated in 0,01509 seconds with 11 queries