Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #34  
Παλιά 03-02-13, 18:07
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ChocolatePuma Εμφάνιση μηνυμάτων

Να κλείσω λέγοντας πως η ερμηνεία : "το ψάρι που συντηρώ τρώει μόνο ζωντανή τροφή"...αποτελεί άλλοθι
μεγαλα παιδια ειμαστε και μπορεις να καταλαβεις τι εννοω... τελειος χαζο να γραψεις οτι νομιζω πως κυνηγατε οικογενιακος ζωα και τα τρωτε ζωντανα... αν δεν θελεις να καταλαβεις τι εννοεω... οκ!!!!!!!
οσο για το τελευταιο που ειπες μιας και το θεωρεις αλλοθι.
σου λεω τι ψαρι να πληρωσεις να παρεις, να το ταιζεις οτι νομιζεις και να μου πεις ποτε θα πεθανει...
το να μου λες οτι σου γραφω κατι για να βρω αλλοθι ειναι βλακια... σου εξηγησα οτι κραταω ψαρια που πιαστηκαν απο την φυση τους, και τρεφονται με μικρα ψαρια... με πολυ κοπο τα εμαθα να τρωνε νεκρα... αλλα αυτο δεν γινετε σε 1-2-3 μερες... θελει μηνες!!!!! αν το θεωρεις αλλοθι το οτι το λεω, πες μου να σου πω ενα απο τα ψαρια μου και να δω ποσο θα σου ζεισει νυστικο....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκει ομως υπαρχουν οι διαφορες που αναφερω πιο πανω.
Πως πεθαινει και αν ειναι αναγκη να πεθανει.
διαφορες θα υπαρχουν παντα, εχεις δικιο. απλα το ενα δεν ανερει το αλλο....
σε αυτο που συμφωνω και με βρισκεις μαζι σου ειναι στο πως πεθαινει ενα ζωντανο.... τα ψαρια που τρωνε εστο στην αρχη αλλα ψαρια δεν χρειαζεται να γινετε με κομματιασμο ( βασανηστηρια) οπως κανουν οι περισσοτεροι. μπορει να γινει και μια κι εξω... αλλα ειπαμε υπαρχουν και αρρωστοι ανθρωποι....
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Το χρυσοψαρο και τι ποντικι ομως, θα κολυμπαει κομμενο στη μεση για μερικα λεπτα ακομα μεχρι να πεθανει.
Το κακο ειναι οτι και τα ψαρια θηρευτες (οπως φαινεται στα λινκ που εβαλα πιο πανω για τα feeders), ενδεχεται να αποκτησουν προβληματα υγειας απο τα feeders. Οποτε καταρρίπτεται και η φιλοσοφια "το κανω αναγκαστικα για το καλο των ψαριων μου".
το πρωτο που γραφεις το κατακρινω και το συχενομαι μαζι και αυτους που το κανουν... στο δευτερο ισως εχει μια βαση αλλα τουλαχιστον στα δικα μου ψαρια οσο ετρωγαν ζωντανα δεν εδειξε να ισχυει.... ισως γιατι μολις επεφτε μεσα πεθαινε... δεν ξερω...
__________________

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη thanasis76 : 03-02-13 στις 18:07 Αιτία: Automerged Doublepost
 
Page generated in 0,01686 seconds with 11 queries