Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 24-03-10, 15:21
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Σίγουρα υπάρχουν φοβερά και τρομερά συστήματα φιλτραρίσματος.
Πολλά ακουστήκαν και θα ακουστούν ακόμα για το θέμα αυτό.

Αλλά δύστυχος ο φίλος όπως και πολλοί σαν αυτών δεν θέλουν να ξοδέψουν ένα μεγάλο χρηματικό ποσό για αυτόν των σκοπό. Οπότε πιστεύω ότι πρέπει να επικεντρωθούμε σε ένα εργονομικό–οικονομικό και σχετικά ικανοποιητικό σύστημα diy.

Ότι δίνεις παίρνεις δεν νομίζω ότι υπάρχει κάποιος που να πιστεύει ότι ένα απλό αλλά καλοφτιαγμένο σύστημα φιλτραρίσματος μπορεί να συγκριθεί με ένα πανάκριβο ολοκληρωμένο μηχανικό σύστημα.

Δύστυχος στην λιμνοκοινωνια μας επικρατή ακόμα και η λογική ότι δεν θέλει καν φίλτρο. Οπότε από την μια η πλήρως ασχετοσύνη και από την άλλη το τελευταίο hi tech σύστημα.

Εγώ μπορώ μονό να προτείνω σύστημα diy και το πώς σκέφτομαι την κατασκευή του (μια και φτιάχνω κάτι 90% παρόμοιο με αυτό που πρότεινα) η γνώσεις μου φτάνουν σε αυτό το επίπεδο. Όπως έχω αναφέρει στο παρελθών δεν θέλω να επενδύσω σε πολλά χρήματα για ένα καλό μηχανικό σύστημα μια και η λίμνη θα είναι πρόσβαση από κάθε άσχετο. Οπότε για αυτό των λόγω επικεντρώθηκα μονό σε diy.

Το μονό σίγουρο είναι ότι σε ένα φόρουμ όσοι είναι γνωστές του θέματος και ξερόυν το τι υπάρχει πάνω σε θέματα φιλτραρίσματος καλό είναι να το αναφέρουν.


Y.Γ.Αν ο φίλος αποφασίσει ένα χτιστό diy σύστημα έχω να προτείνω βελτιώσεις και τροποποιήσεις πάνω στο σκίτσο που ανέβασα πριν.
Y.Γ.Αν θελήσει κάτι ποιο εξειδικευμένο εγώ σηκώνω τα χεριά ψηλά
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01583 seconds with 11 queries