Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 22-12-08, 21:33
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

εγω εχω κανει κατι τετοιο που λες οχι ομως με νερο απο βιολογικο αλλα απο γεωτρηση......Τη λιμνη μπορεις να την κανεις οσο μεγαλη θελεις αρκει να εχεις χωρο......Η δικια μου ειναι γυρω στα 130 κυβικα και την εχω κανει με το ειδικο υφασμα που ειναι για αυτες τις δουλειες......Εσκαψα πρωτα τη λιμνη οπως της ηθελα, απλωσα μεσα αμμο την οποια συμπιεσα με οδοστρωτηρακι και μετα ηρθε το συνεργειο να περασει το πανι......Το πανι ειναι θερμοκολλητικο και χρησιμοποιουν μια πιαστρα που λειωνει τα δυο ακρα του πανιου και τα κολλαει μεταξυ τους.......τα χειλη του πανιου τα εχτισα με πετρα ωστε να φαινεται πιο φυσικο το αποτελεσμα.......Εχω ριξει μεσα γριβαδια υχθυοτροφειου τα οποια πολλαπλασιαζονται σα τρελλα οποτε αναγκαστηκα να ψαρευω για να αραιωνω τον πληθυσμο........Επισης με συστημα φλοτερ και αντλιας το καλοκαιρι χρησιμοποιω το νερο της λιμνης για ποτισμα και αναπληρωνω οταν πεσει κατω απο μια σταθμη......Ετσι το νερο ανανεωνεται συχνα και μειωνω τις αναγκες φιλτρανσης..... Φυσικα λογω μεγεθους και θεσης η λιμνη ειναι πρασινη απο την αλγη και δεν εχει διαυγεια........
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01350 seconds with 11 queries