Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 07-01-03, 23:25
Odoiporos Ο χρήστης Odoiporos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-12-2002
Περιοχή: World
Μηνύματα: 78
Αποστολή μηνύματος μέσω ICQ στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Odoiporos Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Odoiporos
Προεπιλογή

δυστυχως ή ευτυχως θα πρεπει να συμφωνησω με τους προηγουμενους σε οτι εχει να κανει με το μονομαχο. εχω και εγω τρελα με τους μονομαχους αλλα για το καλο του ενυδρειου και των φιλοξενουμενων μου , τον εχω σε ξεχωριστο χωρο (γυαλα).
τωρα σε οτι ειχα να κανει με τα ψαρια μπορεις να βαλεις...
2-3 corydoras (η οικογενεια ειναι μεγαλη και μπορεις να διαλεξεις ) για να εχεις καθαριστες
ή
2 Otocinclus affinis που θα καθαριζουν και την αλγη απο τα φυτα.
και τωρα σχετικα με σμηνοψαρα μπορεις να βαλεις..
6 Rasbora heteromorpha (Harlequin Rasbora)
ή
6 Paracheirodon axelrodi (Cardinal Tetra)
ή
6 Hemigrammus rhodostomus (Rummy-NoseTetra)
ή
6 Megalamphodus sweglesi (Red phantom)
ή
6 Nannostomus Beckfordi (Pencifish)
και ο καταλογος μπορει να συνεχισει για πολυ ακομα. το θεμα ειναι τι θες και αν εχεις αποφασισει. η ιδεα με το ξυλο μου αρεσει πολυ διοτι στο δικο μου ενυδρειο ουσιαστικα η διακοσμηση ειναι περιπου 80% απο ξυλο. μη ξεχναμε οτι αυτο εξαρταται απο σενα. ιδεες μπορουμε να συνεχισουμε να σου δινουμε πολλες. εδω θα γινω κακουλης και θα πω...ΒΑΛΕ ΑΛΗΘΙΝΑ ΦΥΤΑ!!!! διοτι τα αληθινα φυτα βοηθουν σε πολλα πραγματα πχ, ισορροπια οικοσυστηματος, υγεια των ψαριων κλπ κλπ. ο καταλογος με τα υπερ συνεχιζει πολυ ακομα. Πιστεψε με δεν μπορεις να φανταστεις πως ειναι να βλεπεις μεσα στο ενυδρειο σου να μεγαλωνουν τα φυτα που φυτεψες με τα χερακια σου και καθε τοσο να βλεπεις και ενα νεο φυλο να ξεπροβαλει. τουλαχιστον για μενα, δεν ηταν η ιδια εμπειρια με τα φυτα που εχουμε με τα φυτα στο μπαλκονι ή στη βεραντα μας. οτι και αν σου πουμε οι αλλοι ολα εξαρτωνται απο σενα. αλλα να θυμασαι παντα πως θα ειμαστε εδω για να βοηθησουμε και καμια ερωτηση δεν ειναι χαζη. πρεπει να εχεις πολυ διαθεση και να διαβασεις πολυ, τοσο στο φορουμ παλιοτερα ποστς, οσο και στο διαδυκτιο αλλα και απο βιβλια.
__________________
Stef
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01499 seconds with 11 queries