Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #69  
Παλιά 12-07-20, 02:05
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.440
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Προεπιλογή

Δυστυχώς τα πραγματα είχαν ασχημη τροπή καθώς πολλα ψάρια εμφάνιζαν άσπρα στίγματα τα οποία ποτε δε μπόρεσα να αναγνωρίσω ωστε και αντιμετωπίσω κατάλληλα ... Δεν είχαν ερθει ποτε σε επαφή με αλλα ψάρια ωστε να κόλλησαν κατι και προσπαθησα να το αντιμετωπίσω αρχίζοντας με απλή άνοδο της θερμοκρασίας και κοκτέιλ flagyl και minocin που καλύπτει μεγάλο εύρος απο πρωτοζωικες αλλα και ελαφρές βακτηριακες λοιμώξεις ... Στην αρχη έδειξαν να ανταποκρίνονται αλλα μετα ξανά τα ιδια και μαζι η πρωτη απώλεια η οποία δε δικαιολογούνταν καθώς δε φαινόταν κατι σοβαρό οποτε επανέλαβα τις ίδιες κινήσεις πολλες φορες και με αλλα φάρμακα μήπως πιασει οτι στο καλο ειναι με τα ιδια ομως θλιβερά αποτελέσματα ... Το πιο θλιβερό ηταν ο λογαριασμός της ΔΕΗ που πια έφτασε τον μηνιαίο μου μισθό καθε φορα αλλα και παλι δε τα παράτησα ...
Σαν πράξη απελπισίας τους γύρισα το νερό απο σκέτη όσμωση σε βρύσης σταδιακά φυσικά ... αλλα αυτο ισως ηταν η τελική καταστροφή καθώς χειροτέρευσαν και πια οι απώλειες ηταν 2 - 2 οποτε πηρε την τελική κατηφόρα .. Πραγματικά έκανα οτι μπορουσα αλλα δυστηχως λίγα εχουν επιζήσει και ακομα δεν εχω βρει τι εχουν τα έρμα ... Οτι καλύτερο απο ολες τις απόψεις το πρόσφερα απο θεμα αλλαγών νερού, απο τροφές απο οτιδήποτε ... Το τελικό αποτελεσμα ειναι να ειμαι μερικες χιλιάδες ευρώ φτωχότερος και τα ψάρια να μην γίνουν καλα ... η απόλυτη απογοήτευση.
Εχω εξαντληθεί και οικονομικά αλλα και ψυχολογικά αλλα λογικα συντομα θα ανακάμψω οποτε και θα επανέλθω!
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01576 seconds with 11 queries