Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 10-01-11, 00:28
Το avatar του χρήστη kifinas
kifinas Ο χρήστης kifinas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - Αγ. Δημήτριος -Μπραχαμι
Μηνύματα: 480
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kifinas
Προεπιλογή

crs εχουν διαφοροι συμφορουμιτες φιλε απο εδω απο το site αλλα ακομα δεν νομιζω να ειναι κανεις καταλληλος να σου παραχωρησει καποια απο τις γαριδες του γιατι πολυ απλα δεν εχει πολλες.

Να θεσω ενα παραδειγμα. Εχεις ενα ενυδρειο και θελεις να το κανεις γαριδαδικο. Σου αρεσουν οι crs - ή bee.

Αγοραζεις μια γαριδα απο μαγαζι (5-10 γαριδες παραπανω θα σου βγουν πολλα ) 5-6 ευρω την μια και υστερα απο καποιους μηνες γινεται και μια γεννα και τις κανεις 20. Εκτος οτι ειναι αρκετα πιο δυσκολο να μπορεσεις να κρατησεις χωρις απωλειες τις crs απο το να γεννησουν, πες οτι τα καταφερνεις και αρχιζεις να τις πολλαπλασιαζεις. εδω στο ελλαντα 1-1,5 χρονο αρχισαν και διαδιδονται πιο πολυ, επισης πολλοι δεν τις πλησιαζουν γιατι οπως ανεφερα παραπανω υπαρχουν απωλεις σε μια γαριδα που κανει 5 ευρω τα λυπασε τα λεφτα.

Αν καποιος εχει πετυχει 3-4 γεννες και τις εχει κανει 50-80 δεν νομιζω να εχει κανεις παραπανω παλι δεν θα δωσει γιατι περιμενει ακομα να της πολλαπλασιασει.

Παραδειγματα προσπαθειων σε συνχομπιστες εχω πολλα. Το καλοκαιρι πχ εγω εχασα πανω απο 30 γαριδες crs γιατι μπουκωσε το φιλτρο καθως ελειπα 1 μηνα απο το σπιτι μου και το ατομο που ειχα αφησει την επιμελεια δεν γνωριζε πως να καθαρισει το φιλτρο.

Αλλοι τις χανουνε λογω ζεστης.

Για να μην σε πριζω ειναι αρκετα δυσκολο ακομα να βρεις crs-bee απο συνφορουμιτες. Αν θες υπαρχει το μαγαζι στα βορεια προαστεια το οποιο τις 2-3 τελευταιες φορες που πηγα ειχε crs.

παντα φιλικα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01487 seconds with 11 queries