Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 12-04-10, 07:45
Το avatar του χρήστη Minakki
Minakki Ο χρήστης Minakki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-09-2007
Περιοχή: Μαρούσι
Μηνύματα: 159
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Minakki Send a message via Skype™ to Minakki
Προεπιλογή

Τα ψαράκια μου είναι τετρα ¨Red Eye, Bleeding Heart, Γατόψαρα, είχα πολλούς καρδινάλιους αλλά λίγο λίγο έμειναν 3 και 4 μελανοταινίες. Δεν είναι πάνω απο 20 -25 ψαράκια αυτή την στιγμή αλλά μπορεί και να κάνω λάθος.
επίσης δεν μου ζουν τα apple snail. Απο δική μου γέννα προπέρσινη τα περισσότερα πέθαναν στο μέγεθος φακής. Κάποια στο μέγεθος ρεβηθιού και 2 - 3 που έφθασαν στο μέγεθος του μεγάλου δακτύλου, ξαφνικά πάνε και αυτά....
Τρία apple snail που τα μετέφερα στο ενυδρείο με κρύο νερό - χρυσόψαρα, είναι μιά χαρά και διπλασίασαν το μεγεθός τους.....
Μπουκάλα CO2 custom παρόλου που έχω καθώς και τα εξαρτήματα για να βάλω, δεν έχω βάλει ακόμα γιατί δεν ξέρω τον τρόπο......
Φυτά έχω διάφορα, κυρίως ανούμπιες, μεγάλα φύκια τα λέω εγώ.... δεν ξέρω πως λέγονται...μιά μπαλίτσα να τραβάει τα νιτρικά, echynodorus, κεραρατόφυλο (αν και αυτό είχε ξεφύγει της κατάστασης και το έχω ελατώσει αρκετά.
Tο περίεργο είναι, ότι τα περισσότερα απο τα ψαράκια που έχουν επιβιώσει είναι πάνω απο 2 χρόνια μέσα στο ενυδρείο.....
Επίση έχω και γαρίδες τις οποίες σχεδόν ποτέ δεν βλέπω ...... αλλά είναι εκεί ...
__________________
Aν δεν πάθεις...... δεν θα μάθεις ....!!!!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01626 seconds with 11 queries