Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 24-07-10, 13:00
Το avatar του χρήστη manos_samos
manos_samos Ο χρήστης manos_samos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-07-2010
Περιοχή: καρλοβασι, Σαμος
Μηνύματα: 529
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimz Εμφάνιση μηνυμάτων
1. Δεν το καταλαβαίνω, απαγορεύεται ο πλέκο σε ενυδρείο με guppy? Μια χαρά συνυπάρχουν στα ενυδρεία μου...
2. Ο πλεκο θέλει pH : 6.5 - 7.5, τα guppy ΡΗ 5.5 - 8.5, άρα πολύ απλά κατεβάζεις το pH σου στο 6.5-7.0 και όλοι ζούνε ευτυχυσμένοι, απλό είναι...
3. Ο πλέκο γίνετε όπως λες μισό μέτρο (46 cm για την ακρίβεια), δεν ξεκινάει όμως από μισό μέτρο... Τον παίρνεις μικρό (2-3cm), τον μεγαλώνεις και μετά όπως λέω πίσω στο petshop και πέρνεις άλλον...
4.Χαχαχαχα, εμένα άρα είναι χαζοί ε; Γιατί δεν τους ταϊζω με το κιλό, μια φορά την βδομάδα ρίχνω απλά λίγο σπανάκι βρασμένο, κάνουνε ένα πάρτυ και μετά πάλι πίσω στα τζάμια...
5. Άρα ο δικός σου είναι έξυπνος, σου λέει αφού με ταϊζει αυτός, γιατί να κουράζομαι, ζωάρα...

Όσο για τα σαλιγκάρια, αν πεθάνει κανένα, έλα και πες μου τί βρώμα γίνετε μετά...

Απλά σαν τελικό συμπέρασμα να παραθέσω ότι ο καθένας μας αναφέρει τί πιστεύει προσωπικά για το θέμα, και όλοι μας έχουμε λάθος, μιας και δεν μπορείς όσο και να το παλεύεις να δώσει σε κανένα ψαράκι τις 100% πραγματικές συνθήκες που έχει στον πραγματικό χώρο που ζει, συμβιβάζετε και αυτό όπως και εμείς...
δεν ειναι σωστος ο τροπος σκεψης σου φιλε... σκοπος εναι οχι να συμβιβαζουμε ατεριαστα ειδη αλλα να προσφερουμε σε καθε ειδος οσο το δυνατον καλυτερες συνθηκες που μπορουμε γι' αυτο και προτιμω να καθαριζω με το χερι την αλγη παρα να ζουν τα ψαρια μου σε ''κακες'' συνθηκες ενω εγω θα ειμαι αραχτος... βεβαια δεν θα χρειαστει να καθαριζω χαρη στο apple snail (μηλοσαλιγγαρο) το οποιο απο οτι διαβασα στο ιντερνετ ταιριαζει και με τα γκαπυ...
-------------------------
χαρη το πμ σου ηρθε???

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manos_samos : 24-07-10 στις 13:00 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01400 seconds with 11 queries