Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 23-07-10, 15:15
Το avatar του χρήστη exelix
exelix Ο χρήστης exelix δεν είναι συνδεδεμένος
Super Moderator
 
Εγγραφή: 17-12-2009
Περιοχή: Πάτρα-Αθήνα
Μηνύματα: 3.997
Προεπιλογή

Φίλε μου δυστυχώς για τη ματαιοδοξία μου δεν είμαι ακόμα ικανός να παράγω δική μου γνώση πάνω σε αυτά τα θέματα!

Ευτυχώς τα έχουν καταφέρει άλλοι για εμάς. Αν κοιτάξεις τα υπομνήματα, κυρίως στα ενυδρεία με φυτά, θα πάρεις πολλές απαντήσεις για την αντιμετώπιση των αλγών, όπως και με την αναζήτηση. Δυστυχώς δεν μπορώ να σου βάλω συνδέσμους γιατί γράφω από κινητό!

Ναι, το καθάρισμα είναι αρχαιότατη τεχνική που ανακάλυψαν οι άνθρωποι, πολύ πριν τα ενυδρεία, και δουλεύει μια χαρά και αν το κάνεις σωστά δε θα χαράξεις το τζάμι ποτέ! Πίστεψέ με, αν υπήρχε τρόπος να δουλεύουν όλα από μόνα τους στο ενυδρείο, χωρίς να ταλαιπωρούμε τους ενοίκους χρησιμοποιώντας τους όπως μας βολεύει, θα το έκαναν όλοι. Κι εγώ έχω κάνει σοβαρά λάθη, τα οποία θεωρώ ότι σε εμένα δούλευαν μια χαρά, αυτό δε σημαίνει ότι θα τα προτείνω και ως πανάκεια.

Να προσπαθείς να έχεις κάθε κάτοικο του ενυδρείου σου όσο πιο κοντά μπορείς στις ιδανικές συνθήκες διαβίωσης που απαιτεί η φύση του. Αν δεν μπορείς, άλλαξε κατοίκους! Δεν ξέρω αν μπορώ να σου περιγράψω καλύτερα την άποψή μου! Από εκεί και πέρα είναι στο χέρι σου.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01347 seconds with 11 queries