Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #43  
Παλιά 20-01-13, 15:57
Το avatar του χρήστη eimaste aR21rwstoi
eimaste aR21rwstoi Ο χρήστης eimaste aR21rwstoi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-11-2010
Περιοχή: ΧΙΟΣ
Μηνύματα: 1.584
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gta__156 Εμφάνιση μηνυμάτων
@delta66

Σπύρο αυτο που έγραψες σχετικά με το μπέρδεμα μπασταρδου αίματος σε καθαρή φυλή με βάση αυτα που ξερω ( απο έλληνες εκτροφεις ) δεν παίζει .

Παίζει όμως το αλλο

Έχω μια θηλυκια όπου κατα καιρούς μου εχει βγάλει γεννες με μικροσωμα σκυλια , μικρό κεφάλι , μικρό στήθος η ότι αλλο μπορείς να σκεφτείς
Πως το διορθώνω ; Διαλέγω έναν αρσενικό που θα ήθελα κάποια στοιχεία του στη γέννα πχ μεγάλο κεφάλι η μεγαλοσωμα σαν μέγεθος σκυλια και κάνω την αναπαραγωγή μου , έτσι έχω μεγαλύτερες πιθανότητες για βελτίωση της γεννες μου . Δεν ειναι τυχαίο που έλληνες εκτροφεις κάνουν ολόκληρα ταξίδια για να ζευγαρωσουν τη θηλυκια τους η δίνουν ένα κάτι λεφτα για να φέρουν κατεψυγμένο σπερμα απο την άλλη μεριά του πλανήτη υπάρχουν εκτροφεις που κάνουν αξιόλογη δουλεια στην εξέλιξη της κάθε φυλής !!!

Πρόσφατα παλιός χομπιστας ( θα τον ξέρεις σίγουρα) η αγάπη του για μια συγκεκριμένη φυλή τον έκανε να ανοίξει εκτροφειο ( αγγλικα μπουλντογκ) δεν μπορείς να πεις ότι το έκανε για το κέρδος ( τουλάχιστον η μέχρι τώρα παρουσία του δείχνει ότι το έκανε απο αγάπη στην συγκεκριμένη φυλη )!!!

Υγ Σορυ εάν διαβάσετε καμία ξεκαρφωτη λέξη ( γράφω απο Κινητο )
οι περισσοτεροι εκτροφεις πλεον δεν χρησιμοποιουν outcross αναπαραγωγη εκτος και αν ειναι εξαιρετικο σκυλι...
και αν το κανουν αυτο δεν πιστευω απλα να ιαλεξουν ενα σκυλι που φαινοτυπικα εχει μεγαλο κεφαλι πχ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01544 seconds with 11 queries