Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #223  
Παλιά 04-04-16, 09:03
Λάμπρος.Τ Ο χρήστης Λάμπρος.Τ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 10-11-2015
Περιοχή: Μοσχάτο
Μηνύματα: 1.520
Προεπιλογή

Καλημέρα και καλή εβδομάδα.
Έως και σήμερα και μετά την έναρξη της θεραπείας, τα πράγματα πάνε μια χαρά στο ενυδρείο. Καμία απώλεια και τα ψαράκια μου τρώνε όλα μια χαρά. (Ευχαριστώ Κλεόβουλε.)
Τα μωρά "Afra" όσο πάνε και ξεθαρεύουν και αρχίζουν να βγαίνουν όλο και πιο άφοβα έξω από τις τρύπες τους.

Χθες εμφανίστηκε από το πουθενά ένα σαλιγκάρι λαθρεπιβάτης σε αρκετά μεγάλο μέγεθος και η αλήθεια είναι ότι με παραξένεψε (πως και από εμφανίστηκε???) αλλά με το που το πήρανε χαμπάρι το αρχίσανε στην επίθεση και δεν ξέρω αν τελικά θα την βγάλει καθαρή.

Κατά τα άλλα θα σταματήσω σήμερα τη θεραπεία και ελπίζω να συνεχίσουν να πηγαίνουν τα πράγματα καλά.
Δυστυχώς τα "Protomelas" που ήθελα δεν τα έχει ο προμηθευτής , αλλά δεν απογοητεύομαι γιατί νομίζω ότι βρήκα άλλη άκρη.

Έχω σχεδόν μαζέψει και όλα τα υλικά για το καλοκαιρινό καπάκι με τα ανεμιστηράκια, και σήμερα θα τα δοκιμάσω σε συνδεσμολογία για να δω λειτουργία, θορύβους, δύναμη κτλ...
Παραλαμβάνω και το κοφτάκι για πλέξι από Θεσ/κη, και είμαι έτοιμος για το project.
Επίσης επειδή έχω και ένα κομμάτι πλέξι διάφανο που κάθεται, και επειδή θέλω να βγάλω από το ενυδρείο το μοναδικό Demasoni που μου απέμεινε θα φτιάξω μια ψαροπαγίδα από πλέξι και σε αυτό θα με βοηθήσει και "Master Plexi - Guru Constructor" Τάκης.

Μάλιστα, επειδή δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με κόψιμο κόλλημα τρίψιμο κτλ.. πλέξι, και επειδή πολλά παιδιά εδώ έχουν τις ίδιες απορίες, ο φίλος μας "Τάκης" πρότεινε να γίνουν όλες οι εργασίες στον χώρο του και να το γράφω με κάμερα ούτως ώστε να έχουν όλοι τη δυνατότητα να δουν πως δουλεύεται το συγκεκριμένο υλικό. Μου υποσχέθηκε δε, ότι δεν θα κρατήσει κανένα "μυστικό" και θα μας δείξει όλα τα κόλπα.

Μετά εγώ ...θα το βγάλω σε DVD ("Μάθε πως να δουλεύεις το Πλέξι εύκολα και απλά"), θα κάτσω έξω από το leroy ή το Praktiker και θα το......... πουλάω !!!! και με τα λεφτά θα αγοράσω ένα καινούργιο 1000λίτρα. Καλό ??????? χαχαχαχαχαχα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01816 seconds with 11 queries