Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 30-07-14, 14:00
tolee Ο χρήστης tolee δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-09-2013
Περιοχή: athens
Μηνύματα: 158
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχει συμβει αρκετες φορες.
Καποιες απο αυτες τις φορες εχουν αναφερθει και σε θεματα στα φορουμ.
Και μαλιστα περασανε και απο χαραμαδα στο καπακι, ουτε 1 ποντος ανοιγμα.
Κανε αναζητηση.

Διαβαζω ψαροφορουμ απο τα 2007 και εχουν δει πολλα τα ματια μου.
Γιατι νομιζετε οτι σας τα μεταφερουμε και στους νεους? Για πλακα?
Γιατι προτεινεται ενυδρειο με καπακι στους μονομαχους?

Αν θες να ρισκαρεις, ρισκαρε.
Δεν θελεις ομως να εχεις προειδοποιηθει οτι μπορει να συμβει?
Μη λες μετα οπως κι αλλοι "δεν μου το ειπε κανενας", "δεν το ηξερα", "ειμαι αρχαριος" κλπ
δεν αντιλεγω οτι μπορει να συμβει... απλως πιστευω (εχοντας δει και την γενικοτερη συμπεριφορα του συγκεκριμενου ψαριου) οτι οι πιθανοτητες να συμβει κατι τετοιο ειναι απειροελαχιστες... και επειδη δεν μπορουμε να προβλεπουμε τα παντα και να φτιαξουμε το τελειο οικοσυστημα με τις τελειες συνθηκες και τις τελειες δικλειδες ασφαλειας (οπως πχ να περασει απο την χαραμαδα οπως λες και να βγει εξω) καποια πραγματα τα παραβλεπουμε και παμε με τις πιθανοτητες....

και προφανως ρισκαρω να μην πηδηξει εξω το ψαρι, οπως ρισκαρω να μην γινει σεισμος και βρω το ενυδρειο κατω, οπως ρισκαρω να μην καει το φιλτρο (οχι απο πτωση της σταθμης, αλλα γενικα) και μεινει το ενυδρειο χωρις φιλτρανση μεχρι να το παρω χαμπαρι, ή να εχουν στεγνωσει οι σιλικονες του ενυδρειου (το ειχα παρει μεταχειρισμενο) και να σπασει ο διαολος το ποδι του και ν αρχισει να χανει νερα το ενυδρειο οσο θα λειπω (που θα μου κανει μεγαλυτερη ζημια στο σπιτι απο το να χασω το ψαρι)...

κι οσο για το "δεν μου το ειπατε" κτλ, και το ριξιμο των ευθυνων σε αλλους, δε νομιζω να εχω δειξει οτι ειμαι τετοιο ατομο...
μονος μου πηρα τα συννεφακια, μονος μου καταλαβα τελικα οτι εκανα μ...κια και δεν επρεπε να τα παρω, και μια χαρα αναλαμβανω τις ευθυνες μου και τις συνεπειες των πραξεων μου.... μεγαλα παιδια ειμαστε, δεν ειμαστε 10χρονα...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01649 seconds with 11 queries