Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 27-04-04, 11:34
Το avatar του χρήστη pani
pani Ο χρήστης pani δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 04-10-2003
Περιοχή: Κύπρος (Λευκωσία)
Μηνύματα: 599
Προεπιλογή

Η αγάπη μου για τη θαλάσσια ζωή, το ανεκπλήρωτο όνειρο μιάς ζωής, με οδήγησε να δημιουργήσω το ενυδρείο, για να μπορώ εκεί να παρακολουθώ απο κοντά τη συμπεριφορά και τις συνήθειες των αγαπημένων μου φίλων χωρίς να τα ενοχλώ αλλά και χωρίς εγώ να είμαι αναγκασμένη να βρήσκομαι στο βυθό της θάλασσας. Προσπαθώ όσο μπορώ να παρέχω στους αγαπημένους μου φίλους τις ιδανικές συνθήκες ,τις συνθήκες που θα είχαν στην φύση αν ήτανε ελεύθερα για να νιώθουν άνετα και όμορφα και αυτά οπως και γώ.
Βασικά εχω ένα ενυδρείο στη κουζίνα καθώς ειμαι γυναίκα οι πιό πολλές ώρες μου μετά την δουλειά μου ειναι στη κουζίνα, εκεί τρώνε και αυτά μαζί μας και οταν πίνω το καφέ μου, μου κάνου παρέα, κάθομαι διπλα τους και ηρεμώ και γαληνεύω βλεποντας τα. Ναί φέρνου στο σπίτι μιά αλλη διάσταση, φέρνου γαλήνη.
Εχω ακόμα ένα ενυδρείο πιο μικρό στη δουλειά μου δίπλα μου , το χαίρομαι κάθε στιγμή και πολλές φορές μετά απο ένταση αν χαζεψω λίγο στο ενυδρείο μου, ηρεμώ και είμαι έτοιμη για παραπέρα...... οι ξένοι μου που με επισκέπτονται το χαίρονται και ζητούν πολλές φορές εξηγήσεις, και πρόσεξα και κάτι άλλο, κάποτε έρχονται και ειναι έτοιμοι για να κάμου καυγά η να φέρουν ένταση στο δωμάτιο, τότε τους κοιτάω και με τρόπο πέρνω το βλέμμα τους προς το ενυδρείο, η ενταση τους φεύγει και ηρεμούν και συζητούμε τοτε διαφορετικά.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 11 queries